5 ارز دیجیتال جدید با پتانسیل رشد بالا در سال 2024

بازار ارز دیجیتال شاهد نوسانات قیمتی زیادی است که برای تریدرها فرصت‌های سودآور زیادی را ایجاد می‌کند. این کار به داشتن مهارت‌های لازم در تحلیل تکنیکال و مدیریت ریسک و سرمایه نیاز دارد، و همچنین انتخاب یک اندیکاتور مناسب برای شناسایی نقاط ورود و خروج.

اما چه ارز دیجیتالی را باید برای نوسان گیری انتخاب کرد؟ در صرافی‌های مختلف، انواع مختلفی از ارز دیجیتال مثل لیست جدیدترین ارزهای دیجیتال یا ارزهای قدیمی برای ترید روزانه وجود دارند که هرکدام خصوصیات خاص خود را دارند. در این مقاله، ما به شما چند نمونه از بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را معرفی می‌کنیم، تا بتوانید یکی از آنها را برای نوسان گیری روزانه خود انتخاب کنید. پس با ما تا آخر این مطلب همراه باشید .

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

نوسان گیری یا سویینگ تریدینگ یکی از سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی پر طرفدار است که در آن معامله‌گران از نوسانات کوچک قیمتی ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی کوتاه سود می‌برند. این استراتژی برای افرادی مناسب است که به دنبال سودهای کوچک و سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت هستند، ضرب المثل ” قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود” دقیقا مناسب همین شرایط است.

معامله‌گران نوسان‌گیر با دانش تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها و الگوها، روندهای قیمت را شناسایی کرده و در نقاط مناسب به بازار وارد یا از آن خارج می‌شوند. برخی از اندیکاتورهای پر طرفدار در نوسان‌گیری در سایت عبارتند از:

برای نوسان‌گیر، تعیین بازه زمانی مناسب بسیار مهم است. بازه زمانی بستگی به شخصیت، هدف و سبک معاملاتی دارد. به طور کلی، بازه های زمانی کوتاه تر (15 دقیقه، 30 دقیقه، یک ساعت) برای تعیین نقطه ورود به بازار مناسب هستند. بازه های زمانی بلند تر (4 ساعت، روزانه، هفتگی) برای تعیین روند کلی بازار مناسب هستند.

به عنوان مثال، معامله گر می تواند با استفاده از نمودار روزانه روند بازار را شناسایی کرده و سپس با استفاده از نمودار یک ساعته و حتی در تایم فریم های 30 دقیقه و 15 دقیقه نقطه ورود به بازار را تعیین کند. برای اجرای درست این استراتژی، باید بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را شناسایی کنید. البته باید در نظر داشته باشید که این کار اصلا آسان نیست و نیاز به تجربه، دانش کافی و مدیریت ریسک و سرمایه دارد.

نوسان گیری در بازار ارزهای دیجیتال به معنای پیوستن به موج‌های صعودی هنگام شکل‌گیری و خارج شدن از آن در زمان پایان موج است، و به دلیل اینکه بازار دوطرفه است همچنین می‌توانید با پیدا کردن موج‌های نزولی و سوار شدن بر آن، از ریزش هم کسب سود کنید.

به بیان دیگر یک تریدر خوب پس از تشخیص بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری و تسلط بر تحلیل تکنیکال و داشتن استراتژی، زمانی که یک ارز در نقاط پایین قیمتی قرار دارد آن را خریداری کرده و پس از افزایش قیمت و کسب سود آن را می‌فروشد، و بالعکس.

مهمترین ویژگیها در انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری

قبل از شناخت بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری، باید به سوال مهمی جواب بدهیم: چگونه می‌توانیم از میان رمز ارزهای مختلف بهترین گزینه را برای نوسان‌گیری پیدا کنیم؟ برای جواب به این سوال باید کمی روی خصوصیات نوسان گیری تاکید کنیم. وقتی حرف از سرمایه‌گذاری درازمدت مطرح می‌شود، افراد باید از نوسانات قیمت در کوتاه‌مدت عبور کنند و صبر کنند تا در درازمدت دارایی‌ها به قیمت مدنظر برسند.

اما در حین نوسان‌گیری داستان کاملاً متفاوت است. نوسان‌گیر حرفه‌ای سعی می‌کند از تغییرات قیمت کوتاه‌مدت و میان‌مدت برای کسب سود بهره ببرد. به بیان دیگر، فاصله زمانی بین خرید و فروش ارزهای دیجیتال در نوسان گیری بین چند دقیقه تا حداکثر چند ساعت متغیر است. نکته مهم دیگر آن است که فرصت‌های نوسان گیری خیلی زود باز می‌شوند؛ پس آن‌ها باید از کوچک‌ترین فرصت‌های ظاهرشده حداکثر استفاده را ببرند.

با توجه به نکاتی که گفته شد، برای انتخاب ارز دیجیتال برای نوسان گیری باید دو پارامتر مهم را مدنظر قرار داد. اول اینکه ارز انتخابی شما باید حجم معاملات بالا و نقدشوندگی قابل توجهی داشته باشد. به بیان ساده، باید بتوانید که هر زمان تصمیم به خرید گرفتید، فروشنده در بازار وجود داشته باشد و هر زمان که تصمیم به فروش داشتید خریدار در بازار وجود داشته باشد.

مولفه دوم برای انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای اینکار، برخورداری از اعضای جامعه اجتماعی بزرگ و متعهد است. ارزهای دیجیتال بیشتر از هر مسیله دیگری، به بزرگی و توانمندی اعضای جامعه خود متکی‌اند؛ بنابراین، برای نوسان گیری باید به سراغ ارزهای دیجیتالی بروید که هولدرها، اعضای جامعه و طرفداران آن از دارایی خود به شدت حمایت می‌کنند. به زبان ساده، بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری آن ارزی است که در زمان افت شدید قیمت همیشه حمایت‌های قوی و زیادی از آن شود و اصطلاحاً، افراد بزرگ زیر آن را خالی نکنند.

بهترین ارزهای دیجیتال مناسب برای نوسان گیری

5 مورد از بهترین ارزهای دیجیتال مناسب برای نوسان گیری

در این بخش به معرفی بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری می‌پردازیم. نوع استراتژی شخصی و همچنین مقدار ریسک‌ پذیری شما در هر معامله تاثیر بسزایی در تعیین ارز مناسب نوسان گیری برای شخص شما دارد. با این حال، با توجه به نکاتی که گفتیم، در این بخش چند ارز دیجیتال ثابت شده که برای اینکار مناسب هستند را معرفی می‌کنیم. به جدول زیر دقت کنید.

نام ارز دیجیتال

میانگین حجم معاملات روزانه در 2 سال اخیر (میلیون دلار)

بیت کوین (BTC)

40000

اتریوم (ETH)

20000

دوج کوین (DOGE)

1000

ریپل (XRP)

3000

لایت کوین (LTC)

2500

همانطور که مشاهده می‌کنید دو ارز اول، یعنی بیت کوین و اتریوم از نظر میزان حجم معاملات روزانه فاصله بسیار زیادی با ارزهای دیگر دارند بنابراین، از لحاظ نقدشوندگی بسیار اطمینان بخش بوده و با خیال راحت می‌توانید یکی از این دو ارز را برای نوسان‌گیری خود انتخاب کنید.

از سوی دیگر، اگر جز تریدرهای ریسک پذیر هستید، می‌توانید از ارزهای دیگری مانند مانند ریپل، لایت کوین و یا دوج کوین استفاده کنید. این ارز جامعه بزرگ و قدرتمندی دارند. درعین‌حال، نمودار قیمتی این ارزها در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که نوسانات زیادی را تجربه کرده‌اند. هرچند حجم معاملات آن‌ها در مقایسه با بیت کوین و اتریوم بسیار کمتر است، اما معمولاً نوسانات بیشتری در طول این چند سال داشته‌اند.

بر اساس سالها تجربه در ترید و آموزش بازارهای مالی به شما توصیه می‌کند تا بیشتر سرمایه خود را برای نوسان‌گیری روی بیت کوین و اتریوم قرار داده و بخش کوچکی از آن را به ارزهای دیجیتال با ریسک بیشتر اختصاص دهید، تا در صورت نوسانات شدید و هیجانی در بازار، دچار ضررهای سنگین نشوید، و همیشه سعی کنید مدیریت ریسک و سرمایه را در معاملات خود رعایت کنید.

پرسشس و پاسخ

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری چیست؟

بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان گیری عبارتند از : بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE)

بهترین صرافی برای نوسان گیری ارز دیجیتال چیست؟

بهترین صرافی برای نوسان گیری ارز دیجیتال صرافی‌های BingX و صرافی Kucoin هستند که از تعداد زیادی جفت ارزهای معاملاتی پشتیبانی می‌کند، و همچنین میانگین حجم معاملات بالایی دارند.

نوسان گیری یا سویینگ تریدینگ چیست؟

نوسان گیری یا سویینگ تریدینگ یکی از سبک‌ها و استراتژی‌های معاملاتی پر طرفدار است که در آن معامله‌گران از نوسانات کوچک قیمتی ارزهای دیجیتال در بازه‌های زمانی کوتاه سود می‌برند، معامله‌گران نوسان‌گیر با دانش تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها و الگوها، روندهای قیمت را شناسایی کرده و در نقاط مناسب به بازار وارد یا از آن خارج می‌شوند.

در این مقاله بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را معرفی کرده و مفهوم نوسان گیری را توضیح دادیم. در پایان لازم است توصیه کنیم اگر از استراتژی‌های نوسان گیری برای معامله کردن در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنید، باید زمان زیادی برای فعالیت پای سیستم معاملاتی صرف کنید. شاید صرف زمان زیاد برای بسیاری از افراد ممکن نباشد، پس قبل از شروع به معامله به این نکته حتما توجه کرده و مدیریت سرمایه را حتما رعایت کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 ارز دیجیتال جدید با پتانسیل رشد بالا در سال 2024" هستید؟ با کلیک بر روی تکنولوژی, کسب و کار ایرانی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 ارز دیجیتال جدید با پتانسیل رشد بالا در سال 2024"، کلیک کنید.