جزییاتی تازه از دستگیری عوامل اصلی ربودن «یسنا» – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

جزییاتی تازه از دستگیری عوامل اصلی ربودن «یسنا» - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، سردار محمد سعید فاضل دادگر با عنوان اینکه دو عامل اصلی ربودن این کودک 4 ساله کلاله ای دستگیر شده اند افزود: اگر چه پنج شبانه روز جست وجوی تیم های امدادی و مردمی با پیدا کردن یسنا پایان یافت، اما کار پلیس به پایان نرسید و در کنار تمام تلاش های خود که برای پیدا کردن کودک انجام می داد، همه سناریوها از جمله ربوده شدن یسنا را نیز مد نظر داشت و این مسیله را نیز پیگیری می کرد.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: پس از اعلام مفقودی این کودک کلاله ای در روز یکشنبه نهم اردیبهشت، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس اطلاعات و آگاهی شهرستان و سرتیم اطلاعات جنایی پلیس آگاهی استان و رییس پلیس آگاهی استان به محل اعزام شدند.

او ادامه داد: پلیس در کنار تلاش های بی وقفه برای یافتن یسنا تمام فرضیه های احتمالی را نیز همزمان پیگیری می کرد و با هماهنگی های به عمل آمده بهترین سگ های زنده یاب را که در جستجوهای ساختمان پلاسکو عملکرد بسیار مطلوبی داشتند، از تهران درخواست کرد و در منطقه به کار گرفت.

دادگر گفت: پلیس آگاهی استان با به دست آوردن سرنخ هایی از روز سوم بیش از 50 نفر را به عنوان مطلع و سه نفر را به عنوان مظنون مورد تحقیق و بازجویی قرار داد و در نهایت سه مظنون از میان این افراد شناسایی شدند که یکی از آنها بازداشت شد.

وی افزود: ربایندگان پس از اینکه متوجه شدند در تور اطلاعاتی پلیس قرار گرفته اند، عرصه را بر خود تنگ دیدند و برای رد گم کنی و فرار از چنگ قانون با توجه به آشنایی به منطقه در یک فرصت مناسب کودک را در مزارع محل رها کردند.

رییس پلیس گلستان ادامه داد: این اتفاق عصر روز پنجشنبه 13 اردیبهشت روی داد و یکی از کایت سواران نیشابوری هنگام پرواز در منطقه، حضوری مشکوک در بین مزارع کلزا را اعلام می کند و بلافاصله یکی از تیم های پلیس به همراه سگ زنده یاب خود را به یسنا می رساند و او را در آغوش می کشد و در میان موجی از شادمانی مردم به خانواده اش تحویل داده می شود.

به گفته سردار فاضل دادگر، تحقیقات پس از پیدایش کودک از مظنونین اصلی با ادامه یافت تا اینکه با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس دو نفر از عاملان ربایش که یکی از آنها در شهرستانی دیگر متواری و مخفی شده بود، دستگیر شدند و پس از بازجویی های فنی پلیس به جرم خود اعتراف کردند.

یسنا کودک چهار ساله کلاله ای عصر روز یکشنبه نهم اردیبهشت هنگامی که خانواده اش در مزرعه کشاورزی مشغول کار بودند از کنار مزرعه مفقود شد و عصر پنجشنبه سیزدهم اردیبهشت پیدا شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییاتی تازه از دستگیری عوامل اصلی ربودن «یسنا» – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییاتی تازه از دستگیری عوامل اصلی ربودن «یسنا» – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.