3615 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی استان سمنان است

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی استان سمنان ، علی حسین پور در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران که در سالن اداره کل امور مالیاتی استان سمنان برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای مالیاتی استان سمنان، اظهار داشت: مهم ترین تکلیف سازمان امور مالیاتی تامین درآمدهای پایدار برای دولت است.

وی افزود: 800 هزار میلیارد تومان در بودجه 1402 برای درآمدهای کشور با احتساب درآمدهای مالیاتی و امور گمرکی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان خاطرنشان کرد: 750 هزار میلیارد تومان با احتساب درآمدهای گمرکی مربوط به تکلیف سازمان امور مالیاتی کشور است.

حسین پور با بیان اینکه سه هزار و 615 میلیارد تومان تکلیف درآمد مالیاتی استان سمنان است افزود: بین 6 تا هفت دهم درآمدهای مالیاتی کشور از محل استان سمنان تامین می شود؛ این در حالی است که این استان تنها یک درصد از جمعیت کل کشور را داراست.

وی با اشاره به تامین بیش از 98 درصد از درآمدهای استان سمنان از محل دریافت مالیات گفت: با مشارکت فعالان اقتصادی و به همت کارکنان امور مالیاتی این استان به تعهدات در قبال تکلیف قانونی در وصول این درآمدها عمل شده است و مشکلی از این حیث وجود ندارد.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با بیان اینکه افزایش شناسایی مودیان مالیاتی به عنوان یک مطالبه عمومی مطرح است، گفت: تاکنون نسبت به شناسایی 21 درصد از جمعیت مودیان مالیاتی این استان اقدام شده است.

حسین پور با اشاره به اهمیت موضوع جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: در استان سمنان 534 مورد فرار مالیاتی به اداره کل امور مالیاتی استان سمنان گزارش شده است که در دست پیگیری است.

وی تصریح کرد: قطعاً راه اندازی سامانه مالیاتی در ایجاد عدالت مالیاتی و جلوگیری و مقابله با فرار مالیاتی اثرگذار است و کمک بزرگی به این بخش خواهد کرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان در مورد بخشودگی بدهی های مالیاتی نیز گفت: لازمه اعمال این بخشودگی پرداخت اصل بدهی مالیاتی تا پایان بهمن ماه امسال است.

حسین پور با اشاره به اینکه امسال بیش از چهار هزار میلیارد ریال بخشودگی مالیاتی در استان سمنان اعمال شده است، ادامه داد: برای اشخاص حقیقی بخشودگی بدهی مالیاتی تا سقف پنج میلیارد ریال و برای اشخاص حقوقی تا سقف 20 میلیارد ریال برای هر دوره به استان ها تفویض شده است.

وی در مورد مالیات تعیین شده برای خانه های خالی از سکنه در استان سمنان نیز گفت: بیش از 50 میلیارد ریال برای خانه های خالی تعیین شده است که با توجه به اعتراض برخی مالکان هنوز این امر قطعی نشده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به بخشودگی جرایم در دهه فجر وعده داد: مودیان حقیقی و حقوقی این استان که تا پایان بهمن 1402 نسبت به پرداخت بدهی مالیاتی خود اقدام کنند، مشمول بخشودگی جرایم خواهند شد.

3615 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی استان سمنان است

وی با اشاره به سهم هر کدام از این نهادها از مالیات بر ارزش افزوده تصریح کرد: براساس قانون، چهار درصد از این سهم 9درصدی به حساب شهرداری ها،،دهیاری ها، فرمانداری ها و امور عشایری، چهار درصد به حساب خزانه و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده نیز به حوزه سلامت و آموزش اختصاص می یابد.

حسین پور سهم حوزه بهداشت و درمان ،آموزش و پرورش و ورزش و جوانان استان از درآمدهای 10 ماه گذشته را 225 میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: 27صدم درصد از این درآمدها مربوط به ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان بوده که به نسبت 40 به 60 بین ورزش و جوانان و آموزش و پرورش استان تقسیم شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3615 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی استان سمنان است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3615 میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی استان سمنان است"، کلیک کنید.