گرد وغبار شهر اهواز به 8 و شوش به 4 برابر حد مجاز رسید

گرد وغبار شهر اهواز به 8 و شوش به 4 برابر حد مجاز رسید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اتاق زندگانی؛ مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: صبح امروز غلظت گرد و غبار در اهواز بیش از هشت برابر حد مجاز و در وضعیت «خطرناک» و «قهوه ای» بوده است.

شهریار عسکری، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به میزان آلاینده های پدیده گرد و خاک امروز دوشنبه 10 اردیبهشت، اظهار کرد: در پی وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، طبق آخرین اندازه گیری ها در ساعت 8 صبح امروز میزان ذرات ریزگردها در اهواز 1241 میکروگرم بر متر مکعب بوده است.

وی با بیان اینکه میزان مجاز آلاینده ها در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است، افزود: بدین ترتیب غلظت گرد و غبار در شهر اهواز بیش از هشت برابر حد مجاز و در شهر شوش بیش از چهار برابر حد مجاز بوده و هوا در این دو شهر در وضعیت «خطرناک» و «قهوه ای» بوده است.

عسکری بیان کرد: در این مدت غلظت گرد و غبار در شوشتر 161 و در شادگان 196 بر متر مکعب اندازه گیری شده و از حد مجاز بالاتر بوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر اساس این تقسیم بندی از عدد صفر تا 50 هوا پاک، از 51 تا 100 هوا قابل قبول، از 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس، از 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه ها، از 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و از 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرد وغبار شهر اهواز به 8 و شوش به 4 برابر حد مجاز رسید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرد وغبار شهر اهواز به 8 و شوش به 4 برابر حد مجاز رسید"، کلیک کنید.