کاهش 1/7 درصدی نرخ بیکاری در پاییز امسال/حضور حداکثری مردم در انتخابات تحریم های دشمن را خنثی می کند

کاهش 1/7 درصدی نرخ بیکاری در پاییز امسال/حضور حداکثری مردم در انتخابات تحریم های دشمن را خنثی می کند

به گزارش خبرنگار اتاق زندگانی کرمانشاه، عبدالوحید محمدی ظهر امروز جمعه (20 بهمن ماه) در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه، اظهار کرد: دهه مبارکه فجر تفاوت قبل و بعد از انقلاب را به وضوح مشخص می کند و ما آن را سینه به سینه از بزرگان به ارث برده ایم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از حوزه های فناوری و علمی رتبه نخست تا دهم را دارد، دستاوردهایی داریم که برای بسیاری از کشورهای دنیا آرزو است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: به قدری دستاوردها در ملت ما زیاد شده که این اخبار برای مردم ما عادی بوده و همه این ها به لطف و برکت امام خمینی (ره) و انقلاب ایشان است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به آمار جهانی در بحث رتبه صنعتی قبل از انقلاب در جهان رتبه 64 را داشته و اکنون با وجود تحریم ها و مشکلات رتبه 19 را دارد.

محمدی اضافه کرد: در بحث کشاورزی از رتبه 30 به رتبه 10، در بحث پزشکی از رتبه 43 به 10 و در بحث ورزش از رتبه 70 به رتبه 13 در جهان رسیده ایم، همچنین در بحث اختراعات و هوافضا، چنین واژه هایی پیش از انقلاب اصلاً معنایی نداشت و اکنون به ترتیب در رتبه های 2 و هشت در دنیا هستیم.

وی تشریح کرد: جهاد تبیین وظیفه ماست که دستاوردهای انقلاب را که به برکت خون شهدا بوده برای مردم تبیین کنیم و چنین آمارهایی به وسیله این امر به گوش مردم ایران می رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در خصوص آمار اقدامات دولت در یک سال گذشته از مرکز آمار ایران بیان کرد: در زمستان سال گذشته با کاهش نرخ بیکاری به 2/8 درصد مواجه بودیم که این آمار خوبی است.

وی ادامه داد: در بهار امسال 5/2 درصد کاهش نرخ بیکاری داشته ایم که در استان تاکنون بی سابقه بوده است و از رتبه نخست بیکاری به رتبه 7 جابجا شدیم؛ در حال بررسی روند هستیم و امیدواریم که به رتبه آخر جابجا شویم.

محمدی اذعان کرد: نرخ بیکاری تابستان امسال از 13/6 درصد به 10/3 درصد کاهش یافته است، لازم به ذکر است که این نرخ در کشور 1/1 کاهش داشته و در استان ما 3/3 درصد کاهش یافته است، در فصل پاییز نیز شاهد 1/7 درصد کاهش نرخ بیکاری در استان بوده ایم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روند امیدبخشی داریم که باید ادامه یابد و این امر با همدلی مردم و دستگاه های اجرایی و مدیران صورت می پذیرد، از مردم درخواست داریم که ما را یاری کنند که بتوانیم شاهد آمار مطلوب تری باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: 42 درصد از صادرات کشور از استان ما به پنج مرز رسمی صورت می گیرد؛ همچنین در بحث افزایش سهم استان در گردشگری سلامت استان ما سهم خوبی دارد و می توانیم نقش مطلوبی در این خصوص داشته باشیم، زیرا این امر موجب ارزآوری می شود.

وی یادآور شد: از پنج مرز ما سه مرز تردد مسافری دارند، سال گذشته شاهد خروج بیش از یک میلیون زایر از مرز خسروی بودیم، تردد مداوم در طول سال از مرز خسروی را مدنظر داریم و اقدامات خوبی در این خصوص صورت گرفته است، زیرا عبور کاروان ها به معنای رونق بخشیدن به بخش گردشگری استان است.

محمدی اضافه کرد: هزار واحد صنعتی به جز واحدهای حوزه کشاورزی در استان داریم، همچنین روند احیای واحدهای تولیدی شکل گرفته و 22 واحد کشاورزی در چند ماه اخیر فعال شده است و افتتاح های استان کرمانشاه تا نیمه شعبان در حوزه تولید و عمران ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بیان کرد: در خصوص تامین مالی واحدهای صنعتی 2 خبر خوب در این خصوص تا پایان سال خواهد رسید، موضوع دیگر ایجاد ارزش افزوده کالاهای تولیدی مانند نخود است، در ابتدا این مسیله مورد استفاده قرار نگرفت، اما 20 درصد از زمین های کشاورزی در استان به کشت نخود اختصاص دارد و فرآورده آن در استان های دیگر انجام می شد.

وی خاطرنشان کرد: با کمک دستگاه های اجرایی فرآوری محصولات نخود در استان کلید خواهد خورد و سود حاصل از آن به کل استان خواهد رسید؛ به غیر از این مورد ما در موارد دیگری خام فروشی می کردیم که در حال ایجاد زنجیره ارزش هستیم.

محمدی عنوان کرد: شهر کرمانشاه یک کلان شهر است و ایجاد میادین میوه و تره بار تنظیم بازار را پیش از این نداشته ایم که در این صورت اقلام بدون واسطه به دست مردم برسد، امسال پنج بازارچه به صورت دایم جانمایی و سرمایه گذار آن نیز مشخص شده است.

وی ادامه داد: با دستور استاندار کرمانشاه به سایر شهرستان ها نیز ابلاغ شده که اقلام ضروری را بدون واسطه با حذف دلال به دست مردم برسانند، در بازارچه تنظیم بازار میلاد واقع در میدان آزادی کالاها با 18 تا 40 درصد تخفیف به فروش می رسند، همچنین تا پایان فروردین ماه هشت میدان موقت در سطح شهر در هر هشت منطقه احداث خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه اذعان کرد: انتخابات از لحاظ اقتصادی به 2 دلیل اهمیت دارد و دلیل نخست آن تاثیرات خارجی است، حضور گسترده مردم که مقام معظم رهبری فروردین ماه امسال بر آن تاکید داشتند ابزاری از جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان است.

وی اضافه کرد: هرچه حضور مردم بیشتر باشد ابزار ما قوی تر بوده و دشمن جرات تهدید یا تحریم را علیه ما نخواهد داشت و در می یابند که تحریم آنها تاثیری نداشته و باید قدرت جمهوری اسلامی ایران را به صورت عملی به رسمیت بشناسند.

محمدی تصریح کرد: موضوع دوم حوزه داخلی است، مشارکت مهم است اما در کنار آن دقت در انتخاب نیز مهم بوده و مشکل نخست ما در استان بیکاری است، باید اصلاح فرهنگ انتخاب را خودمان شکل دهیم، اینکه بر اساس مسایل طایفه ای عمل نکنیم و تعهد و تخصص را در کنار یکدیگر در اولویت قرار دهیم.

وی در پایان گفت: جبهه مقاومت ما و مردم غزه یکسان است و ما برای تمامی مجروحین این حوادث آرزوی سلامتی و برای رزمندگان آرزوی پیروزی داریم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 1/7 درصدی نرخ بیکاری در پاییز امسال/حضور حداکثری مردم در انتخابات تحریم های دشمن را خنثی می کند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 1/7 درصدی نرخ بیکاری در پاییز امسال/حضور حداکثری مردم در انتخابات تحریم های دشمن را خنثی می کند"، کلیک کنید.