ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، براساس اعلام سازمان هواشناسی، از روزهای سه شنبه (11 اردیبهشت) یا چهارشنبه (12 اردیبهشت) با ورود موج بارشی جدیدی به کشور همراه خواهیم بود که با وقوع بارش های خوب در بسیاری از نقاط نیمه غربی کشور همراه خواهد شد.

همچنین در بسیاری از نقاط در استان های نیمه غربی کشور، مرکز و نیمه شمالی کشور بارش های خوبی از این موج خواهند داشت و شاهد بارش گسترده باران خواهند بود.

این موج به دلیل ماهیت سودانی که دارد، با بارش های سیستماتیک همراه بوده و برخلاف موج قبلی، در اکثر نقاط کشور شاهد بارش های یکدست و طولانی مدت تر خواهیم بود.

تداوم باد و باران در کشور

امروز جمعه (7 اردیبهشت) در کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می رود.

براین اساس فردا شنبه (8 اردیبهشت) در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات هرمزگان و غرب فارس، افزایش ابر و رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

همچنین برای روز یک شنبه (9 اردیبهشت) در بخش هایی از جنوب غرب و جنوب شاهد بارش خواهیم بود و دوشنبه (10 اردیبهشت) در ارتفاعات خوزستان و ایلام بارش پراکنده پیش بینی می شود و طی این دو روز در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم است.

به گزارش اتاق زندگانی، طی پنج روز آینده وزش باد در نوار شرقی کشور تداوم خواهد داشت و در برخی از ساعات روز وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه شنبه – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.