لزوم تقویت اندیشه دینی توسط کاندیدای اصلح – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

لزوم تقویت اندیشه دینی توسط کاندیدای اصلح - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اتاق زندگانی، حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری امروز در جمع دانشجویان چهارمحال و بختیاری که با موضوع جذب مشارکت حداکثری در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی محقق شد که وجهه برتر اقتصادی و یا حتی سیاسی و نظامی بر جریان های حاکم در دنیا نداشت.

وی افزود: به لحاظ گفتمانی، نیروی نظامی، اقتصادی و سیاسی دنیا به دو بخش کمونیسم و لیبرالیسم تقسیم شده بود که کمونیسم عمدتاً شرق دنیا را گرفته بود و در مقابل آن نیز جریان تفکر لیبرالیسمی قرار داشت که غرب عالم بر اساس آن حرکت می کرد و ارزیابی تمامی کشورها و قدرت سیاسی جوامع براساس این دو جریان تحلیل می شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: خرده گروه های سیاسی که در کشورهای مختلف وجود داشتند در نسبت با یکی از دو تفکر کمونیسم و لیبرالیسم تعریف می شدند و هویت مستقلی نداشتند، برای مثال در ایران جریان حزب توده و مجاهدین خلق تابع گفتمان کمونیسمی شرق گرا بودند و جریاناتی مانند نهضت آزادی و جبهه ملی تا حدودی متاثر از گفتمان لیبرالیسم حاکم بر دنیا بودند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری عنوان کرد: همزمان با این جریان، دنیا درحال تفکیک حوزه دیانت از سیاست بود و جریان سکولاریسم تنها به معنای عدم نسبت دین و سیاست نبود بلکه در تعبیر دقیق آن عدم ارتباط دین با دنیا که شامل سیاست، اجتماع، اقتتصاد و… می شود مورد توجه بود و این یعنی دین دارای ایده درمورد حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و دیگر بعدهای زندگی اجتماعی بشر نیست.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) ایده و گفتمان انقلاب اسلامی را مطرح کرد که طرح آن مربوط به حدود سال های 1330 تا 1331 بود و اتفاقاتی که حول این گفتمان رقم خورد حدود 27 سال طول کشید تا سرانجام انقلاب اسلامی محقق شد و از زمان آغاز آن اتفاقات متعددی در دنیا رخ داد درواقع امام راحل در دنیایی که همه معتقد بودند دین نسبتی با دنیا و اجتماع ندارد نشان داد اتفاقاً این نسبت به شکلی عمیق و از جنس نسبت سیاسی و تاسیس حکومت وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بحث امام خمینی (ره) در کتاب حکومت اسلامی این است که اساس اسلام برای سیاست است و برمبنای همین دیدگاه انقلاب اسلامی تقریباً بیش از چهار دهه دارای حیات تمدنی است یعنی این تفکر موجب شد که تفکر و تمدن جمهوری اسلامی ایران احیا شود.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری یادآور شد: ما به واسطه این اندیشه امام خمینی (ره) مقابل دو جریان پر قدرت در دنیا ایستادگی کردیم و ایده ای نوین برای مدیریت دنیا ارایه کردیم و امروز بعد از 40 سال از این مقاومت حس غرور ملی داریم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان کرد: ایشان در فرمایشات خود به این موضوع اشاره داشتند که ما به قله نزدیک هستیم و برای رسیدن به قله باید استقامت و مقاومت کنیم اما جریان مقابل دقیقاً دنبال این است که مقاومت ما را از بین ببرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم بازخوانی منظومه فکر مقاومت در اندیشه امامین انقلاب، افزود: در 40 سال مقاومتی که انقلاب اسلامی داشته براساس اعترافات بین المللی شاخصه های علمی و قدرتی خود را افزایش داده است بنابراین باید این مسیر را ادامه دهیم البته در مسیر پیش رو ناهواری های بسیاری وجود خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری ادامه داد: زمانی که گفته می شود انقلاب اسلامی مبتنی بر اندیشه دینی است پس فردی که قصد دارد در قامت رییس جمهور اسلامی ایران ظاهر شود باید برای تقویت اندیشه دینی تلاش کند همچنین نکته مهم در این فرد این است که کفار از او ناامید باشند.

وی با بیان اینکه منطق انقلاب اسلامی یعنی منطق اتصال به ولایت ولی خدا و جمهوری اسلامی زمینه ساز اتصال حرکت جهانی به ولایت ولی الله است، عنوان کرد: آنچه امام خمینی (ره) به ما آموزش داد این بود که هیمنه استکبار را در دنیا و چشم مردم از بین ببریم اما این امر هزینه دارد و هزینه آن نیز مقاومتی از جنس مقاومت مردم غزه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تقویت اندیشه دینی توسط کاندیدای اصلح – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تقویت اندیشه دینی توسط کاندیدای اصلح – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.