صدها هزار زایر پای پیاده عازم مشاعر مقدسه شدند

هشتم ذی الحجه روز ترویه؛

صدها هزار زایر پای پیاده عازم مشاعر مقدسه شدند

صدها هزار زایر با پای پیاده و با استفاده از وسایل نقلیه امروز عازم مشاعر مقدسه هستند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی، صدها هزار زایر اهل تسنن صبح امروز از مکه مکرمه راهی سرزمین منا برای انجام اعمال روز «ترویه» شدند و انتقال زایران اهل تشیع نیز از بعداز ظهر امروز آغاز شده است.

«ترویه» روز هشتم ذی الحجه و در لغت به معنی ذخیره کردن آب است؛ علت نام گذاری آن، وجود نداشتن آب در سرزمین منا و عرفات است و حاجیانی که قصد وقوف در منا و عرفات را دارند، باید از مکه مکرمه برای خود آب تهیه کرده و به همراه خود ببرند.

برپایه این گزارش، عزیمت صدها هزار زایر، امروز صحنه هایی زیبا در مسیر منتهی به سرزمین منا خلق کرد؛ و زایران از نژادها، اقوام و رنگ های مختلف در حالی که لباس احرام به تن کرده اند از سمت مسجد الحرام و هتل های محل اقامت خود با پای پیاده به سرزمین منا رفتند تا پس از یک روز اقامت، فردا راهی عرفات شوند. 

نیروهای سعودی نیز در فواصل مختلف نظم و حرکت زایران را کنترل می کردند و مسیرها  به طور کامل از حرکت خودروها خالی شد.

با توجه به گرما و رطوبت هوا که حرکت را کُند می کرد بسیاری از زایران هم  با اتوبوس هایی که از قبل برای عزیمت به منا تدارک دیده بودند  این مسیر را طی کردند.

بخش دوم عملیات انتقال زایران از بعد از ظهر امروز آغاز شده است و زایران اهل تشیع از کشورهای مختلف، از مکه مکرمه درحال انتقال به  سرزمین عرفات هستند تا فردا در کنار جبل الرحمه نوای دلنشین دعای عرفه را زمزمه کنند. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدها هزار زایر پای پیاده عازم مشاعر مقدسه شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدها هزار زایر پای پیاده عازم مشاعر مقدسه شدند"، کلیک کنید.