سقف افزایش اجاره بها در تهران اعلام شد

سقف افزایش اجاره بها در تهران اعلام شد

وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه افزایش اجاره بها برای تهران تنها 25 خواهد بود ، حداکثر افزایش مجاز اجاره‌بها برای سال جاری در 31 مرکز استان را تعیین کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی، دولت در سال جاری تصمیم گرفت تعیین سقف اجاره‌بها را که از سال ۱۳۹۹ در دستور کار قرار گرفته بود به شورای مسکن استان‌ها واگذار کند. در چهار سال قبل با آغاز بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹ به‌منظور حمایت از مستأجران، تعیین سقف مجاز اجاره‌بها به شکل سراسری ابلاغ شده است.

در تهران این رقم ۲۵ درصد تعیین شده است. حداقل افزایش هم برای زاهدان اعمال شده که ۲۲ درصد است. حداکثر رقم نیز در یزد خواهد بود که افزایش مجاز مبلغ اجاره‌بها ۲۵.۲ درصد تعیین شد.

هادی عباسی، معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص اعلام کرد: قانون به صراحت می‌گوید مجاز هستیم به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ رقم تورم عمومی، سقف اجاره‌بها را تعیین کنیم. یعنی اگر تورم ۴۰ درصد باشد ما مجازیم بین ۲۰ تا ۴۰ درصد برای اجاره‌بها سقف تعیین کنیم. رقم ۲۲ تا ۲۵ درصد نیز بر اساس تورم مرکز آمار و رعایت قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره‌بها تعیین و ابلاغ خواهد شد.

طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، مشاوران املاکی که سقف مجاز اجاره‌بها را در قراردادهای خود رعایت نکنند جریمه می‌شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقف افزایش اجاره بها در تهران اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقف افزایش اجاره بها در تهران اعلام شد"، کلیک کنید.