در پی همکاری برای سرکوب دانشجویان؛ افزایش فشارها برای برکناری رییس دانشگاه کلمبیا

در پی جنگ اسراییل در غزه، مدیران دانشگاه کلمبیا تحت نظارت شدید قرار گرفته اند. لیز ماگیل، رییس دانشگاه پنسیلوانیا و کلودین گی، رییس دانشگاه هاروارد، هر دو در پی فشارهایی که به دلیل واکنش آنها به یهودی ستیزی در محوطه دانشگاه وجود داشت، از سمت خود کناره گیری کردند.

جیمز فینکلشتاین، استاد بازنشسته سیاست عمومی در دانشگاه جورج میسون که در مورد انتخاب و استخدام روسای دانشگاه ها مطالعه می کند، به شبکه خبری سی ان ان آمریکا گفت: او در معرض خطر جدی لست.

در کلمبیا، برخی از دانشجویان، اساتید و قانونگذاران چپ گرا از این که شفیق به پلیس نیویورک اجازه داد تا اعتراضات دانشجویان طرفدار فلسطین را متوقف کند، خشمگین هستند.

آنها می گویند که سرکوب تظاهرات دانشجویی که منجر به دستگیری بیش از 100 نفر شد، آزادی تحصیلی را نقض می کند. در عین حال، دانشجویان، گروه های مذهبی و قانون گذاران راست گرا می گویند که دولت نتوانسته است یهودی ستیزی را در محوطه دانشگاه کلمبیا و در اعتراضات بیرون محدوده آن را متوقف کند.

فینکلشتاین افزود: “احتمال حفظ شغلش در بهترین حالت پنجاه پنجاه است.”

 

در پی همکاری برای سرکوب دانشجویان؛ افزایش فشارها برای برکناری رییس دانشگاه کلمبیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در پی همکاری برای سرکوب دانشجویان؛ افزایش فشارها برای برکناری رییس دانشگاه کلمبیا" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در پی همکاری برای سرکوب دانشجویان؛ افزایش فشارها برای برکناری رییس دانشگاه کلمبیا"، کلیک کنید.