جنگنده‌های آمریکا در خاک اوکراین مستقر می‌شوند

جنگنده‌های آمریکا در خاک اوکراین مستقر می‌شوند

مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که بر اساس توافق‌نامه امنیتی دوجانبه بین واشنگتن و کی‌یف جنگنده‌های اف-16 این کشور در اوکراین مستقر می‌شوند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه اظهار داشت  که بر اساس توافقنامه امنیتی دوجانبه بین واشنگتن و اوکراین جنگنده‌های «اف-16» در اوکراین مستقر خواهند شد.

سالیوان گفت که در صورت بروز خطر، نیروهای مسلح اوکراین می‌توانند از سامانه‌های پدافند هوایی آمریکا برای انهدام هواپیماهای روسی استفاده کنند که این حتی شامل هواپیماهایی می‌شود که در حریم هوایی روسیه پرواز می‌کنند. روسیه اعلام کرده که استقرار جنگنده‌های اف-16 در خارج از خاک اوکراین را پاسخ خواهد داد.

یک قانونگذار ارشد روس اخیر گفت:« جت‌های اف-16 و پایگاه‌های آنها در خارج از اوکراین اهداف قانونی برای نیروهای روس خواهند بود.»  این قانونگذار روس که به نام او اشاره‌ای نشده، افزود که در صورت عملیات رزمی این جنگنده‌ها از پایگاه‌های خارج از خاک اوکراین روسیه آن‌ها را هدف مشروع می‌داند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنگنده‌های آمریکا در خاک اوکراین مستقر می‌شوند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنگنده‌های آمریکا در خاک اوکراین مستقر می‌شوند"، کلیک کنید.