افزودن 17 کد جدید به رشته های دانشگاه یاسوج – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

افزودن 17 کد جدید به رشته های دانشگاه یاسوج - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

بهادر کرمی در حاشیه اولین رویداد جام رسانه ای امید استان در گفت وگو با خبرنگار اتاق زندگانی به تشریح اقدامات و دستاوردهای این دانشگاه پرداخت و افزود: با وجود بحران کرونا، دانشگاه یاسوج موفق شد کلاس های حضوری را برگزار کند و آموزش را متوقف نسازد.

کرمی با تاکید بر بازنگری اساسی در حوزه آموزش و تحصیلات تکمیلی، تصریح کرد: ما به تشویق اعضای هیات علمی پرداخته و دانشگاه را برای ورود به فعالیت های بیرونی و دانش بنیان آماده کرده ایم.

رییس دانشگاه یاسوج آیین نامه پذیرش دانشجو از طریق استاد محور را یکی از ابتکارات مهم دانست و گفت: این امر باعث شد دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه، کد رشته و صنعت مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوران مدیریت جدید گفت: در دولت جدید، 17 کد رشته کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و شیوه نامه های مربوطه آماده و تصویب شده است. همچنین، مرکز زبان فارسی و مرکز آفسا نیز راه اندازی شده است.

کرمی به تلاش های دانشگاه در حمایت از جمعیت و جوانی جمعیت اشاره کرد و افزود: آیین های مختلفی در این زمینه اجرایی شده و تعدادی از دانشجویان نیز مورد تشویق قرار گرفته اند و برای اولین بار فارغ التحصیلان به همراه خانواده هایشان دعوت و تجلیل شدند.

رییس دانشگاه یاسوج همچنین از بازنگری آیین های تشویقی اعضای هیات علمی خبر داد و بیان کرد: مقالات پر استناد کمیته علمی و پژوهشی آثار نشر و حفظ دفاع مقدس نیز به مرحله نهایی رسیده است.

وی همچنین گفت: علاوه بر این، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه به سطح توانمندی ارتقا یافته و آزمایشگاه ها و کارگاه های جدیدی راه اندازی شده است.

کرمی از ایجاد و راه اندازی مرکز علم سنجی دانشگاه خبر داد و گفت: باعث رشد دانشگاه در سطح جهانی خواهد شد.

وی به برنامه های دیگر دانشگاه اشاره کرد و گفت: کنگره 2 هزار شهید استان، دعوت از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و انجام 20 برنامه مناظره ای در دانشگاه از دیگر اقدامات ما بوده است. همچنین یک هزار، دانشجوی دانشگاه یاسوج به عنوان داوطلب به راهیان نور پیوستند.

در پایان، کرمی به راه اندازی خوابگاه مطهری اشاره کرد و افزود: این خوابگاه بطور کامل مجهز و آماده استفاده دانشجویان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزودن 17 کد جدید به رشته های دانشگاه یاسوج – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزودن 17 کد جدید به رشته های دانشگاه یاسوج – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.