افزایش مبتلایان به آبله میمونی در سوید

افزایش مبتلایان به آبله میمونی در سوید

«استکهلم»، پایتخت سوید در حال حاضر با شیوع بیماری «ام پاکس» که پیش تر به عنوان «آبله میمونی» شناخته می شد، دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش اتاق زندگانی، مقامات بهداشت عمومی در این کشور به افزایش شدید موارد ابتلا به این بیماری در ماه آوریل (ماه گذشته) امسال اشاره کرده اند. این عفونت تاکنون تقریباً 10 نفر را تحت تاثیر قرار داده که همه به صورت محلی مبتلا شده اند.

شیوع این بیماری در درجه اول مردانی را که با مردان دیگر رابطه جنسی دارند، تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه «ام پاکس» می تواند از طریق تماس نزدیک پوست به پوست نیز پخش شود.

در پاسخ به افزایش موارد ابتلا به این بیماری، مقامات بهداشتی این کشور از افرادی که در معرض خطر ابتلا به ویروس هستند می خواهند تا واکسینه شوند.

همچنین به افرادی که فکر می کنند ممکن است در معرض ابتلا به ام پاکس قرار گرفته باشند، توصیه می شود فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

این بیماری با علایمی مانند تاول یا زخم مشخص می شود که به طور معمول در صورت، دست ها، پاها، اندام تولیدمثلی و … ظاهر می شود. دوره کمون این بیماری نیز بین شش تا 13 روز است.

به گزارش dagens، مقامات بهداشتی این کشور همچنان در حال بررسی علت افزایش ناگهانی موارد ابتلا به ام پاکس در منطقه هستند.

افرادی که در برابر آبله واکسینه شده اند ممکن است در برابر آبله میمونی نیز ایمنی نسبی داشته باشند با این حال بعید است جوانان علیه بیماری آبله واکسینه شده باشند زیرا واکسیناسیون آبله در بیشتر مناطق جهان پس از ریشه کنی آن در سال 1980 میلادی متوقف شد.

همچنین افرادی که علیه بیماری آبله واکسینه شده اند نیز می بایست اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه توصیه شده را برای محافظت از خود و دیگران انجام دهند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش مبتلایان به آبله میمونی در سوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش مبتلایان به آبله میمونی در سوید"، کلیک کنید.