اعطای گواهینامه شایستگی محیط زیست به «علیرضا جعفرپور بروجنی» مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس

اعطای گواهینامه شایستگی محیط زیست به «علیرضا جعفرپور بروجنی» مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس

دومین کنفرانس ملی و نخستین کنفرانس بین المللی چالش های محیط زیست، صنعت و معدن سبز با حضور مسیولان سازمان حفاظت محیط زیست، صنعت و معدن، فعالان محیط زیست، صنعت و معدن و جامعه علمی دانشگاهی کشور در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

در این کنفرانس علیرضا جعفرپور بروجنی با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس وظیفه خطیر تامین بخش عمده ای از سبد سوخت کشور را عهده دار است، ابراز کرد: این پالایشگاه ظرفیت تولید روزانه حدود 45 میلیون لیتر بنزین و اجزای بنزینی، 16 میلیون لیتر نفت گاز و نفت سفید، 2 هزار تن گاز مایع و محصولاتی دیگر از جمله انواع نفتا و حلال ها را دارد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس ادامه داد: درحال حاضر این پالایشگاه بزرگ ترین تولید کننده بنزین کشور است و رسالت و ماموریت خطیر تولید حداکثری و تامین فرآورده استراتژیک بنزین مورد نیاز کشور که همواره سرآمد بازار فرآورده های نفتی تلقی می شود را عهده دار است.

جعفرپور خاطرنشان کرد: این شرکت در شرایطی که مستقیماً از سوی استکبار جهانی تحت تحریم قرار گرفت با شگفتی سازی توانست افزایش 62 درصدی درآمدهای عملیاتی را رقم بزند و عنوان برترین شرکت ایران اسلامی را از آن خود کند.

وی با اشاره به حرکت کشورهای پیشرفته برای بهره گیری از انرژی های پاک در صنایع افزود: کشورهای همانند ژاپن و چین تولید موتورهای آمونیاکی در حوزه بازیابی گازهای هیدروژن را به منظور استفاده در صنایع کشتی سازی و خودروسازی آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: هیدروژن گران قیمت ترین فرآورده حوزه نفت و گاز است که متاسفانه به علت عدم پیش بینی برای استفاده از این نوع فرآورده در پالایشگاه و عدم امکان حمل و جابه جایی آن هم اکنون حجم عظیمی از این ماده ارزشمند از بین می رود.

جعفر پور افزود: ازاین رو مقدمات احداث واحد تولید آمونیاک به عنوان سوختی پاک از هیدروژن در پالایشگاه ستاره خلیج فارس فراهم شده است که در سه سال آینده با بهره برداری از این واحد می توانیم سالیانه 500 هزار تن آمونیاک تولید و هم گام با دنیا برای استفاده از انرژی های جدید حرکت کنیم.

به گفته وی، برای تولید سوخت با هیدروژن دو نوع راه وجود دارد که راه نخست ترکیب آن با گازکربنیک و تولید هیدروکربن و بنزین است و راه دوم نیز ترکیب هیدروژن با نیترات موجود در هوا است که منجر به تولید آمونیاک خواهد شد.

جعفر پور تصریح کرد: تمام فرآیند تولید آمونیاک در داخل صورت می گیرد و ساخت این واحد آمونیاک سبز که در دنیا بی نظیر خواهد بود نیز توسط کارشناسان و متخصصان داخلی انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس اضافه کرد: با برنامه ریزی دقیق، ایجاد ارزش پایدار و توسعه زنجیره ارزش محصولات همواره کسب دستاوردهای نو و ارزشمند در پالایشگاه ستاره خلیج فارس را دنبال خواهیم کرد تا شاهد درخشش بیش از پیش ایران اسلامی بر قله های افتخار باشیم.

وی همچنین پس از ارایه در خصوص توسعه انرژی پایدار به حضور در میزگرد تخصصی گذار انرژی و تغییر اقلیم و انرژی های تجدید پذیر پرداخت و به پرسش های حاضران در این خصوص پاسخ داد.

در پایان این کنفرانس علاوه بر تقدیر از «علیرضا جعفرپور بروجنی» نخبه استان چهارمحال و بختیاری برای حضور در این گردهمایی به پاس رعایت مسایل زیست محیطی، گواهینامه شایستگی محیط زیست از سوی سفیر سبز خاورمیانه سازمان ملل به ایشان اعطا شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعطای گواهینامه شایستگی محیط زیست به «علیرضا جعفرپور بروجنی» مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعطای گواهینامه شایستگی محیط زیست به «علیرضا جعفرپور بروجنی» مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس"، کلیک کنید.