80 درصد زعفران تولیدی صادر می شود

80 درصد زعفران تولیدی صادر می شود

آفتاب نیوز :

عضو شورای ملی زعفران، اظهار داشت: بنابر آمار 80 درصد زعفران تولیدی به بازار های هدف صادر می شود.

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته 55 تا 60 میلیون تومان و زعفران نگین 80 میلیون تومان است.

به گفته او، بنابر آمار 80 درصد زعفران تولیدی صادر و 20 درصد در داخل مورد استفاده قرار می گیرد، حال بدلیل بحث قیمت احتمال کاهش سرانه مصرف در داخل به کمتر از نیم گرم وجود دارد.

حسینی ادامه داد: بنابر آمار عمده صادرات به کشور های امارات، اسپانیا، چین و افغانستان انجام می شود و عمده نگرانی ما در خصوص صادرات زعفران به افغانستان است که به سبب صادرات فله، زعفران ایران را به اسم خود به دیگر کشور ها صادر می کنند که براین اساس ما برای آینده بازار زعفران افغانستان بازارسازی می کنیم.

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه پتانسیل تولید هزار تن زعفران در داخل وجود دارد، افزود: هم اکنون منابع برای تولید حداکثر 300 تن زعفران خرج می شود. هر چند امسال طبق برآورد های صورت گرفته تولید زعفران به سبب شرایط خشکسالی کمتر از این میزان است.

او با اشاره به راهکار های توسعه صادرات زعفران و افزایش ارزآوری گفت: سیاست گذاری در حوزه صادرات باید به گونه ای باشد که صادرکننده بدون ترس از بازگشت ارز به امر صادرات ادامه می دهد. همچنین توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی متناسب با رشد تولید باید انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "80 درصد زعفران تولیدی صادر می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "80 درصد زعفران تولیدی صادر می شود"، کلیک کنید.