4 فیلم جدید با موضوع حجاب/ بودجه های حمایتی از فیلم ها اعلام شد

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با تاکید بر توجه ویژه به تولیدات استانی در سال جدید گفت: سال گذشته 15 اثر در حوزه جمعیت و فرزندآوری و 4 اثر در حوزه حجاب و عفاف ساخته شد، این روند در تولیدات سال 1403 هم دنبال می شود.

4 فیلم جدید با موضوع حجاب/ بودجه های حمایتی از فیلم ها اعلام شد

آفتاب نیوز :

مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، درباره تولید فیلم های کوتاه در سال جدید با اشاره به افزایش سقف بودجه حمایت انجمن سینمای جوانان ایران در سال 1403، گفت: با توجه به اینکه هزینه های تولید فیلم بسیار بیشتر از نرخ تورم در کشور رشد کرده است، ما تلاش کردیم با افزایش بودجه حمایت انجمن در سطوح 25 میلیون برای فیلم اولی ها، تا سقف 125 میلیون برای فیلم های نیمه حرفه ای و تا سقف 250 میلیون تومان فیلم های حرفه ای رشد هزینه حمایت را لحاظ کنیم تا فیلمسازان بتوانند فیلم های خود را بسازند.

وی افزود: مانند سال گذشته اولویت های مضمونی انجمن نیز ابلاغ شده است که ما در این موضوعات حمایت مان سرعت و توجه بیشتری نیز خواهد داشت. اتفاقی که در دو سال گذشته نیز افتاده است.

آذرپندار با اشاره به طراحی های مختلف حمایتی برای فیلم سازان شهرستانی در فیلم کوتاه افزود: یکی از تصمیماتی که سال گذشته در شورای تولید انجمن گرفته شد و به دفاتر انجمن کمک کرد این بود که اگر در اولویت های مضمونی جمعیت و فرزندآوری، دفاع مقدس، پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی، عفاف و حجاب، محور مقاومت و کودکان غزه و فلسطین، فیلمی در شوراهای تولید استانی مصوب شود، بودجه آن فیلم ها مازاد بر سهم آن دفاتر از شورای عالی تولید داده می شود و دفاتر می توانند فیلم های بیشتری را برای فیلمسازان شهرستان خود مصوب کنند.

او در این باره عنوان کرد: این مشوق ها و البته هدایت های مجموعه انجمن سینمای جوانان ایران در این زمینه موثر بوده و در سال گذشته بیش از 15 اثر در حوزه جمعیت و فرزندآوری و 4 اثر در حوزه حجاب و عفاف ساخته شده است که امسال به چرخه عرضه سینمای کوتاه افزوده می شود و این روند در تولیدات سال 1403 نیز دنبال می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 فیلم جدید با موضوع حجاب/ بودجه های حمایتی از فیلم ها اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 فیلم جدید با موضوع حجاب/ بودجه های حمایتی از فیلم ها اعلام شد"، کلیک کنید.