گزارش ایندیپندنت درباره واکنش رییس جمهور آمریکا و کاخ سفید در خصوص شهادت آیت الله رییسی

گزارش ایندیپندنت درباره واکنش رییس جمهور آمریکا و کاخ سفید در خصوص شهادت آیت الله رییسی

به گزارش اتاق زندگانی, دولت ایالات متحده آمریکا دقایقی پیش بطور رسمی شهادت آیت الله رییسی رییس جمهور و حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و همراهان آنها را بطور رسمی تسلیت گفت.

متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: ایالات متجده آمریکا رسماً درگذشت ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و سایر اعضای هیات آنها در سانحه سقوط بالگرد در شمال غرب این کشور را تسلیت می گوید.

به گزارش ایرنا؛ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال با تکرار ادعای حمایت از مردم ایران افزود: «درحالی که ایران رییس جمهور جدید را انتخاب می کند، ما مجدداً حمایت خود را از مردم ایران و مبارزه آنها برای حقوق بشر و آزادی های اساسی تکرار می کنیم.»

دولت بایدن از زمان آغاز به کار خود در سال 2021 و پایان دولت دونالد ترامپ ، سیاست روشنی در مورد ایران اعلام نکرده است.

دولت ترامپ از توافق برجام مورد حمایت دموکرات ها در دوران دولت باراک اوباما خارج شد. تیم بایدن هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه آمریکا به دنبال بازگشت به توافق با دولت ایران است، نشان نداده است.

پس از پاسخ ایران به حمله اسراییل به کنسولگری خود در دمشق، آمریکا تحریم های بیشتری علیه تهران وضع کرد, اما از نظر یک سیاست فراگیر، رییس جمهور دموکرات آمریکا مسیر مشخصی که روابط ایران و آمریکا را به یک سمت هدایت کند, انتخاب نکرده است.

دولت آمریکا همچنین هرگز به طور کامل از فاجعه خروج از افغانستان که با عجله در دوره دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق و در دولت بایدن اجرا شد, خارج نشده است. روزهای پایانی خروج از طولانی ترین جنگ آمریکا بی نظم، خونین و مایوس کننده بود.

13 سرباز آمریکایی در یک حمله انتحاری در خارج از فرودگاه کابل کشته شدند در حالی که صحنه های وحشتناک وحشت مردم افغانستان در باند فرودگاه در رسانه های جهان انعکاس پیدا کرد.

یکی از هواپیماهای آمریکایی که از باند فرودگاه کابل بلند شد, پس از فرود در فرودگاه مقصد حامل بقایای انسان در محفظه چرخ های آن بود. در نهایت افغانستان پس از بیش از 20 سال جنگ به حاکمیت طالبان بازگشت.

در غزه، کاخ سفید اکنون با همان اتهامات بی عملی مواجه است، زیرا منتقدان به صورت فزاینده معتقدند که دولت آمریکا فشار کمی به اسراییل برای پیروی از استانداردهای بین المللی انجام می دهد و به ارسال تسلیحات به این رژیم ادامه می دهد درحالی که حملات رژیم صهیونیستی در غزه تاکنون بیش از 35 هزار نفر، عمدتا غیرنظامیان را به شهادت رسانده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش ایندیپندنت درباره واکنش رییس جمهور آمریکا و کاخ سفید در خصوص شهادت آیت الله رییسی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش ایندیپندنت درباره واکنش رییس جمهور آمریکا و کاخ سفید در خصوص شهادت آیت الله رییسی"، کلیک کنید.