گروسی: به احترام عزاداری ها، مذاکرات با ایران با وقفه کوتاهی مواجه شده است

گروسی: به احترام عزاداری ها، مذاکرات با ایران با وقفه کوتاهی مواجه شده است

به گزارش اتاق زندگانی، «رافایل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران گفت شهادت آیت الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهور و «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران که از دیروز مراسم های تشییع و وداع با آن ها در شهرهای مختلف ایران آغاز شده، در مذاکرات آژانس با ایران وقفه ایجاد کرده است.

رییس جمهور ایران، روز یک شنبه، برای افتتاح سد مرزی «قیزقلعه سی» به استان آذربایجان شرقی سفر کرده بود و بالگرد حامل او در مسیر بازگشت به تبریز در « جنگل دیزمار» در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد. در پی این حادثه، رییس جمهور و وزیر خارجه ایران به شهادت رسیدند.

به گزارش اتاق زندگانی، مراسم وداع با «شهدای خدمت» و تشییع آن ها از دیروز آغاز شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که گروسی در گفت وگویی بیان کرد: «آن ها در حال حاضر عزادار هستند که من باید به آن احترام بگذارم اما وقتی این مراسم ها تمام شود، باز هم مشغول گفت وگو خواهیم شد».

گروسی گفت: «این یک وقفه کوتاه بوده است که امیدوارم ظرف چند روز برطرف شود».

مدیرکل آژانس افزود که این نهاد برنامه دارد گفت وگوهای فنی با ایران را ادامه دهد اما هنوز به دلیل ضایعه رخ داده در ایران میسر نشده است.

گروسی در سفر اخیر خود با ایران بر سر تداوم همکاری های آژانس با ایران به توافق هایی دست یافت.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروسی: به احترام عزاداری ها، مذاکرات با ایران با وقفه کوتاهی مواجه شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروسی: به احترام عزاداری ها، مذاکرات با ایران با وقفه کوتاهی مواجه شده است"، کلیک کنید.