کلید اولیه نوبت اول کنکور منتشر شد

کلید اولیه نوبت اول کنکور منتشر شد

کلید اولیه آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) هم اکنون روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری اتاق زندگانی، کلید اولیه آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) هم اکنون )سه شنبه، 11 اریبهشت) روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان می توانند از تاریخ مذکور حداکثر تا روز یکشنبه، 16 این ماه هر گونه مطلبی در خصوص سوالات و کلید آزمون دارند، منحصرا” از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به این سازمان اعلام کنند.

نوبت اول آزمون سراسری 1403 برای داوطلبان چهار گروه آزمایشی علوم ریاضی، فنی و علوم انسانی، زبان های خارجی و هنر روز پنجشنبه 6 اردیبهشت  جاری در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

دومین و آخرین روز نوبت دوم کنکور نیز با شرکت بیش از نیم میلیون (501 هزار) داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز جمعه 7 اردیبهشت ماه در 412 شهر، 624 حوزه اصلی و 1993 حوزه فرعی آغاز شد.

در این آزمون در مجموع یک میلیون و 152 هزار و 518 داوطلب ثبت نام کرده اند که 63 درصد آنها زن و 37 درصد مرد هستند. در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز 660 هزار و 393 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 66 درصد زن و 34 درصد مرد هستند.

گروه علوم تجربی با بیش از 501 هزار داوطلب و گروه علوم ریاضی با بیش از 128 هزار داوطلب بیشترین و کمترین تعداد داوطلبین در میان گروه های آزمایشی اصلی را به خود اختصاص داده اند.

نوبت دوم آزمون سراسری تیرماه برگزار می شود و نمرات کنکور سال گذشته همچنان معتبر است؛ یعنی دو آزمونی که سال گذشته برگزار شد، همچنان نمراتشان معتبر است و در مقطعی که قرار است انتخاب رشته صورت بگیرد، داوطلبان می توانند خودشان نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند یا به سازمان سنجش اجازه بدهند نمره بالاتری را برای آنها لحاظ کند.

کارنامه اولیه داوطلبان نوبت اول نیمه مردادماه جاری اعلام و همزمان چند روز بعد انتخاب رشته داوطلبان آغاز می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلید اولیه نوبت اول کنکور منتشر شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلید اولیه نوبت اول کنکور منتشر شد"، کلیک کنید.