کف قیمت دلار به کجا می رسد؟

کف قیمت دلار به کجا می رسد؟

به گزارش اتاق زندگانی بازیگران بازار ارز در روزهای اخیر شاهد افزایش میزان فروشندگان و کمبود تقاضا بوده اند.

دنیای اقتصاد نوشت:تحلیلگران بر این باورند که دلار در جست وجوی کریدور آرامش جدید است. برخی از این افراد روند نرخ این ارز را با روند بازه زمانی مشابه در سال گذشته مقایسه می کنند و معتقدند که پس از اتمام روند کاهشی و رنج سازی نرخ ارز، یک دوره ثبات نسبتا طولانی در بازار شروع خواهد شد.

البته این افراد سناریوی مذکور را در شرایط عدم انتشار سیگنال های منفی جدید محتمل می دانند. قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در بازار عصر روز گذشته با حدود 900تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین به کانال 64هزار تومانی عقبگرد کرد و در رقم 64هزار و 500تومان معامله شد. همچنین سکه طلا طرح جدید نیز در بازار دیروز حدود 180هزار تومان افت نرخ را تجربه کرد.

آغاز فرآیند کریدورسازی دلار؟

دیروز یکشنبه 2اردیبهشت ماه روند نرخ ارز در بازار غیر رسمی ارز تهران کاهشی بود. قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد که در راستای روند کاهشی جدید خود به میانه های کانال 65هزارتومانی رسیده بود، فعالیت خود در بازار صبح روز گذشته را زیر مرز 65در کانال پایین تر آغاز کرد.

ظهر روز گذشته نرخ این ارز در بازه 64هزار و 700 تا 64هزار و 800 تومان معامله شد و در نهایت نیز با حدود 900تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین به رقم 64هزار و 500تومان رسید. البته این در حالی است که نرخ شاخص ارزی در معاملات فردایی عصر روز گذشته مجددا افزایشی شد و به مرز 2 کانال 64 و 65هزار تومانی رسید.

به عقیده برخی از فعالان کف بازار، این تغییر فاز بازار می تواند نشانگر حمایت بازار در سطوح قیمتی میانه کانال64 هزارتومانی باشد. در نتیجه درصورتی که بازار در این محدوده قیمتی چند روزی در جا بزند و ریسک جدیدی در بازار به وجود نیاید، محدوده کانال های 64 و 65 هزارتومانی نقطه تعادل جدید نرخ دلار است. همچنین در بازار روز گذشته نرخ یورو و پوند نیز دچار افت قیمت شدند. یورو با حدود 850تومان کاهش در رقم 69هزار و 200تومان معامله شد. وند نیز با افت 950تومانی به رقم 80هزار و 350تومان رسید.

21302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کف قیمت دلار به کجا می رسد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کف قیمت دلار به کجا می رسد؟"، کلیک کنید.