کشف بیش از 600 سرقت منزل طی 3 روز در کشور/ بازداشت 437 سارق و مالخر

کشف بیش از 600 سرقت منزل طی 3 روز در کشور/ بازداشت 437 سارق و مالخر

رییس اداره مبارزه با سرقت منزل پلیس آگاهی فراجا از شناسایی و دستگیری 437 سارق و مالخر و کشف 641 فقره سرقت در طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش اتاق زندگانی، سرهنگ محمدرضا افراز در این باره گفت: ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و سارقان در مناطق جرم خیز از مهم ترین اولویت های پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت منزل است که می طلبد همه مردم در این راستا با پلیس همکاری کنند.

وی با اشاره به ابلاغ طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل در سراسر کشور افزود: در جریان اجرای این طرح سه روزه ماموران با انجام اقدامات پلیسی و طی عملیات های جداگانه 39 مالخر و همچنین 398 سارق را دستگیر کردند.

رییس اداره مبارزه با سرقت منزل پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان در اجرای این طرح 641 فقره سرقت کشف شد، گفت: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیا قیمتی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان باید سپرده گذاری و صندوق امانات بانک ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند.

افراز با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ ها و راهروهای ورودی به دوربین های مداربسته و سیستم های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، افزود: افزایش ضریب امنیتی دربهای ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می رود.

وی در پایان از هموطنان خواست نیروهای خدماتی و نظافتی مورد نیاز خود را از شرکت های معتبر درخواست کرده و قبل از شناسایی کامل افراد و رویت کارت شناسایی آنان، در منزل یا آپارتمان را باز نکنند و در صورت موارد مشکوک به مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس بگیرند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف بیش از 600 سرقت منزل طی 3 روز در کشور/ بازداشت 437 سارق و مالخر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف بیش از 600 سرقت منزل طی 3 روز در کشور/ بازداشت 437 سارق و مالخر"، کلیک کنید.