کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم 180 هزار تومان – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم 180 هزار تومان - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اتاق زندگانی، اعیاد قربان و غدیر خم نزدیک است و یکی از آیین های این روزها در بین مسلمانان قربانی کردن دام سبک و سنگین است. اهل سنت معمولاً دام سنگین قربانی می کنند که در ادامه جواد آزاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دام پروران همگام کشور درباره قیمت دام زنده به اتاق زندگانی گفت: نرخ دام سنگین در هفته جاری نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشته و از حدود هر کیلو گرم 190 هزار تومان به 180 هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه به قیمت تمام شده دام در کشور اشاره کرد و افزود: قیمت تمام شده پروار دام برای دامدار به ازای هر کیلو گرم بالای 210 هزار تومان است که بازار کشش افزایش قیمت را ندارد.

پرداخت مطالبات با تاخیر و چالش نقدینگی

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دام پروران همگام کشور با اشاره به مصوبه نرخ جدید شیر عنوان کرد: هفته گذشته قیمت جدید شیر مصوب شد و هر کیلو گرم شیر خام 18 هزار تومان تعیین گردید.

آزاد اظهار کرد: یکی از مشکلات بخش کشاورزی بحث نقدینگی دامداران برای خرید و تامین علوفه مورد نیاز دام است چون کارخانه های شیر معمولاً نرخ شیر را با تاخیر 4 تا 5 ماه پرداخت می کنند.

وی توضیح داد: این امر سبب شده دامداران مبادرت به فروش گوساله های نر کنند تا بتوانند نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کنند.

یک هشدار نسبت به امنیت غذایی

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دام پروران همگام کشور در ادامه سخنان خود به افزایش عرضه در پایان تابستان اشاره کرد و گفت: در جلسه امنیت غذایی هشدار دادیم که پایان تابستان عرضه دام افزایش بسیاری خواهد داشت زیرا دامدار بخش دام سنگین ناچار است برای خرید ذرت علوفه ای مورد نیاز طول سال خود، دام بیشتری به فروش برساند؛ از سوی دیگر در بخش دام سبک بره های پروار شده در نیمه نخست سال به این عرضه نیز اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اتاق زندگانی، وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی بازار کالای اساسی برای تنظیم بازار می تواند سیاستی که در حوزه گوشت مرغ پیاده می کند را در بازار گوشت قرمز نیز اجرا کند. به این ترتیب با ورود به بازار و خرید و منجمد کردن گوشت های مازاد، در زمان نیاز به جای واردات از گوشت های داخلی استفاده نماید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم 180 هزار تومان – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش قیمت دام سنگین ادامه دارد / هر کیلو گرم 180 هزار تومان – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.