پیدا شدن لاشه پلنگ در منطقه شکار ممنوع کلیلاق شهرستان فریمان

پیدا شدن لاشه پلنگ در منطقه شکار ممنوع کلیلاق شهرستان فریمان

آفتاب نیوز :

جواد ستوده در گفتگو با اتاق زندگانی اظهار کرد: محیط بانان شهرستان فریمان، حین گشت و پایش منطقه تحت مدیریت سازمان، لاشه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع کلیلاق شهرستان فریمان را پیدا کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست فریمان اظهار کرد: در بررسی های مقدماتی محیط بانان، نشانه ای از تیراندازی روی لاشه پلنگ دیده نشده است.

ستوده عنوان کرد: علت مرگ پلنگ هنوز مشخص نیست و برای بیان دقیق علت مرگ و کالبد شکافی، لاشه به اداره حفاظت محیط زیست منتقل و ضمن نمونه برداری با همکاری دامپزشکی علت مرگ مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.

منطقه شکار ممنوع کلیلاق به وسعت 41 هزار و 73 هکتار در حوزه سه شهرستان فریمان، زاوه و تربت جام قرار دارد.

حضور گونه های ارزشمندی همچون قوچ و میش، کل و بز، پلنگ و نیز تراکم پوشش گیاهی از درختان کهنسال اورس، گواهی بر پتانسیل های غنی در منطقه است که محلی برای زیست، ذخایر ارزشمند ژنتیکی و تنوع مطلوب زیستی به شمار می رود این منطقه در فاصله 25 کیلومتری شهرستان فریمان در استان خراسان رضوی واقع شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیدا شدن لاشه پلنگ در منطقه شکار ممنوع کلیلاق شهرستان فریمان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیدا شدن لاشه پلنگ در منطقه شکار ممنوع کلیلاق شهرستان فریمان"، کلیک کنید.