وزارت صمت: قیمت کارخانه ای خودرو تغییر نمی کند – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

وزارت صمت: قیمت کارخانه ای خودرو تغییر نمی کند - خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص پاسخ «خیر» «منوچهر منطقی»، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت به پرسش پایانی مجری در یک برنامه تلویزیونی مبنی بر افزایش قیمت خودرو در سال آینده در توضیحاتی، اعلام کرد: این پاسخ ناظر بر مقدمات و اظهارات قبلی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت از ابتدا تا انتهای برنامه بوده و توضیحات تکمیلی ایشان مغفول واقع شده است.

در این توضیحات بیان شده که منظور، روند افزایش قیمت خودرو در بازار است، نه قیمت کارخانه ای خودرو؛ چرا که قیمت خودرو در بازار تابع عواملی نظیر افزایش تورم در سال آینده، پیش بینی روند افزایش نرخ ارز در پی وقوع اتفاقات اخیر که باعث افزایش میانگین 800 تومانی نرخ ارز شده است، رشد نقدینگی، میزان منابع ارزی قابل تخصیص از سوی بانک مرکزی به حوزه خودرو و اخبار تحولات منطقه است که در صورت عدم کنترل این موارد بر بازار خودرو تاثیر خواهد گذاشت.

تقویت عرضه خودرو در بازار به صورت مستمر

باید توجه داشت که میزان تولید خودرو در کشور در ماه های پایانی سال در وضعیت مطلوبی قرار دارد و این مسیر برای تقویت عرضه در بازار به صورت مستمر تحت نظارت و پایش قرار دارد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تدابیر ویژه دولت برای بهبود فضای کسب و کار و معیشت، اهتمام خود را نسبت به کنترل قیمت خودرو و رفاه حال مردم به کار بسته و افزایش داده است.

بدون شک، روندهای قیمت هر کالا یا خدمت در بازار از متغیرهای اصلی اقتصادی نظیر آنچه پیشتر ذکر شده اثر می پذیرد که در فرصت بسیار کوتاه برنامه زنده قابل تحلیل و بررسی نیستند، اما انتظارات کاهشی یا افزایش در قیمت هر کالا، ناشی از عوامل دیگری می تواند باشد که نباید صرفاً بر اساس یک پاسخ مختصر که در زمان بسیار کوتاه مطرح شده تحلیل شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزارت صمت: قیمت کارخانه ای خودرو تغییر نمی کند – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزارت صمت: قیمت کارخانه ای خودرو تغییر نمی کند – خبرگزاری اتاق زندگانی | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.