ورود موتورسیکلت های برقی برای کار به پایتخت/جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی با اقساط60 ماهه

ورود موتورسیکلت های برقی برای کار به پایتخت/جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی با اقساط60 ماهه

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه های مسافری شهر تهران جزییات ورود موتورسیکلت های برقی و حمل و نقل بار را تشریح کرد.

پوریا علیمردانی در گفت وگو با اتاق زندگانی، با اعلام خبر ورود موتورسیکلت های برقی به حوزه ساماندهی بار در تهران، گفت: شهرداری تهران در اقدامی طرح برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی و موتورسیکلت های کار را در دستور کار قرار داد و بر همین اساس طرح جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی با برقی به زودی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه حدود چهار میلیون موتورسیکلت در تهران تردد می کنند که 21 درصد آلایندگی گازی و 10 درصد آلودگی ناشی از ذرات معلق مربوط به موتورسیکلت های بنزینی است، اظهار کرد: شهرداری تهران در نظر دارد با جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی به برقی و با ارایه تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت و حذف هزینه خرید باطری از طریق راه اندازی شبکه سوآپ این طرح را اجرا کند.

علیمردانی بیان کرد: متقاضیان بعد از ثبت نام که شرایط آن به زودی اعلام می شود، می بایست نسبت به اسقاط موتورسیکلت فرسوده خود اقدام کرده و ضمن دریافت تسهیلات با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت و در اقساط 60 ماهه، صاحب موتورسیکلت برقی شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه های مسافری شهر تهران تصریح کرد: در مرحله اول در بین متقاضیانی که ثبت نام کرده اند قرعه کشی انجام می شود و به 2500 نفر که در اولویت اول قرار دارند بسته حمایتی شهرداری داده می شود و آنها با طی کردن مسیر فوق الذکر یعنی اسقاط خودرو و دریافت تسهیلات صاحب موتورسیکلت برقی می شوند.

علیمردانی با بیان اینکه شهرداری تهران در مورد پشتیبانی از این موتورسیکلت ها چاره اندیشی کرده است، به گونه ای که توسعه زیرساخت های شارژ و سوآپ نیز در سطح شهر در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: ارزش این موتورسیکلت ها حدود 80 تا 150 میلیون تومان است که برای خرید این موتورسیکلت ها 70 تا 100 میلیون تومان وام با بازپرداخت پنج ساله در نظر گرفته شده است که البته برای دریافت این وام نیازی به ضامن نیست.

وی با بیان اینکه باطری موتورهای برقی به صورت سوآپ است و برهمین اساس متقاضیان آن هزینه ای بابت باطری پرداخت نمی کنند، ادامه داد: شارژ موتورسیکلت های برقی بین چهار تا هفت ساعت به طور می انجامد و قابلیت پیمایش 80 تا 110 کیلومتر را دارد این در حالی است که این موتورسیکلت ها قابلیت حمل بار دارند و قدرت تحمل 100 تا 200 کیلوگرم وزن و پیمایش در شیب 30 درجه را هم دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و پایانه های مسافری شهر تهران بیان کرد: ثبت نام موتورسیکلت های برقی طی نوروز در پیش رو آغاز می شود و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده طی چند ماه آینده 20 هزار موتورسیکلت برقی عرضه می شود و در نظر داریم که تا پایان سال آینده این عدد را به 170 هزار دستگاه برسانیم.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود موتورسیکلت های برقی برای کار به پایتخت/جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی با اقساط60 ماهه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود موتورسیکلت های برقی برای کار به پایتخت/جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی با اقساط60 ماهه"، کلیک کنید.