واکنش عراق به اقدام تخریبی اسراییل در اصفهان

واکنش عراق به اقدام تخریبی اسراییل در اصفهان

به گزارش اتاق زندگانی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای نسبت به حمله تخریبی اصفهان ابراز نگرانی شدید کرد.

در این بیانیه آمده است: ما به طور مداوم تنش های منطقه را دنبال می کنیم و نسبت به خطرات تنش نظامی که اکنون ثبات و امنیت تمام منطقه را تهدید می کند، هشدار می دهیم.

به نقل از اتاق زندگانی طبق گزارش المیادین، وزارت خراجه عراق تاکید کرد: این تنش نباید باعث منحرف شدن نگاه ها از اتفاقات غزه و ویرانی و کشته شدن مردم بی گناه در آن باریکه شود.

بغداد همچنین از جامعه بین المللی خواست که به مسوولیت خود عمل کند و برای حل فوری این رنج ها تلاش کند.

بامداد روز جمعه برخی منابع از مقابله با چند ریزپرنده توسط پدافند هوایی کشور در برخی از شهرها از جمله اصفهان خبر دادند.

وزارت خارجه عراق در بخش دیگری نسبت به ناکامی شورای امنیت در دادن عضویت کامل به فلسطین در سازمان ملل ابراز تاسف کرد.

این وزارت خاطرنشان کرد: فلسطین حقی تاریخی در برپایی دولت دارد و محرومیت این کشور از این حق نقض حقوق ملت فلسطین است و این امر به ویژه در سایه تداوم جنگ علیه غزه و شکست تلاش های بین المللی برای پایان بحران، تمام منطقه را به بی ثباتی دایم تهدید می کند و پیامدهای ویرانگری به همراه خواهد داشت.

آمریکا در جلسه بامداد جمعه شورای امنیت سازمان ملل، قطعنامه پیشنهادی الجزایر که خواستار عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل می شد را وتو کرد.

آمریکا پیشتر تهدید کرده بود قطعنامه را وتو می کند. تصویب این قطعنامه به معنای به رسمیت شناختن کشور فلسطین بود.

در این رای گیری، 12 عضو شورای امنیت به قطعنامه رای مثبت دادند و آرای انگلیس و سوییس نیز ممتنع بود. این چهارمین وتوی آمریکا در جهت حمایت از رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ غزه است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش عراق به اقدام تخریبی اسراییل در اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش عراق به اقدام تخریبی اسراییل در اصفهان"، کلیک کنید.