واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن

واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن

به گزارش اتاق زندگانی، ناصر کنعانی ظهر امروز جمعه در یک موضع گیری رسانه ای در این ارتباط اظهار کرد: حمله متجاوزانه آمریکا و انگلیس به یمن و هدف قرار دادن شهروندان و غیرنظامیان، همزمان با تداوم حمایت نامحدود این دو کشور از استمرار جنایات جنگی و نسل کُشی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و نیز منطقه رفح، با هدف گسترش ناامنی در منطقه و ممانعت از حمایت شرافتمندانه مردم و دولت نجات ملی یمن از ملت مظلوم فلسطین صورت می گیرد.

وی تداوم نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی یمن و حمله به شهروندان این کشور را مصداق روشن نقض قوانین و مقررات بین المللی و نیز نقض حقوق بشر دانست و گفت: دولتهای متجاوز آمریکا و انگلیس مسیول پیامدهای این جنایات علیه مردم یمن هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، از جامعه جهانی و مجامع بین المللی و نیز کشورهای اسلامی خواست تا به وظایف قانونی و انسانی خود نسبت به حمایت از مردم مظلوم یمن و مخالفت با اقدامات تحریک آمیز و ماجراجویانه آمریکا و انگلیس در منطقه عمل نمایند.

براساس اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، کنعانی در پایان شهادت جمعی از شهروندان یمنی در نتیجه این حملات ناجوانمردانه را به دولت نجات ملی و ملت یمن خاصه خانواده های شهدا تسلیت گفت و برای مجروحان سلامتی و شفای عاجل مسیلت کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش تهران به حملات شب گذشته آمریکا و انگلیس به یمن"، کلیک کنید.