واکنش تازه سازمان ملل به تجاوز اسراییل به رفح

واکنش تازه سازمان ملل به تجاوز اسراییل به رفح

به گزارش اتاق زندگانی مارتین گریفیث، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اعلام کرد که دستور رژیم صهیونیستی برای بسته شدن گذرگاه رفح و عملیات زمینی در آن موجب کشته شدن افراد بیشتر و کوچ اجباری تعداد بیشتری از ساکنان خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، گریفیث همچنین تصریح کرد که بسته شدن گذرگاه رفح مانع ورود سوخت شده و ورود کمک ها و کارمندان سازمان ملل به غزه را مختل می کند.

به نقل از اتاق زندگانی وی در ادامه افزود: تیم های سازمان ملل همچنان در رفح، جایی که بیش از یک میلیون نفر از جمله 600 هزار کودک در آن به سر می برند، حضور دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه 6 مه، عملیات نظامی خود را در شهر رفح آغاز کرد و روز سه شنبه اعلام کرد که کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفته و جاده بین گذرگاه و صلاح الدین را بسته است.

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه درحالی رخ داد که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر برای آتش بس در غزه خبر داد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش تازه سازمان ملل به تجاوز اسراییل به رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش تازه سازمان ملل به تجاوز اسراییل به رفح"، کلیک کنید.