هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران/ جزییات

هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران/ جزییات

به گزارش اتاق زندگانی، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وقوع رگبار شدید باران و وزش باد خیلی شدید در برخی ساعات هشدار داد.

اتاق زندگانی در خبری نوشت: اداره کل هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: از پیش از ظهر دوشنبه تا پایان ظهر سه شنبه (24 تا 25 اردیبهشت) بارش باران، گاهی رگبار شدید، رعد و برق، گاهی وزش باد خیلی شدید، در بعضی نقاط بارش تگرگ به ویژه در نیمه شمالی و مناطق غربی استان تهران پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد، جاری شدن روان آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، احتمال رخداد صاعقه و بارش تگرگ، گاهی وزش باد خیلی شدید به ویژه در نیمه جنوبی نواحی غربی و ارتفاعات، اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، احتمال وارد شدن خسارت به سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، امکان لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن از قله ها دور از انتظار نیست.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران اجتناب از تردد و توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در تردد خودروها به ویژه در مسیرهای کوهستانی، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی به ویژه صعود به قله ها، اجتناب از چرای دام در مناطق کوهستانی، اعلام هشدار به بهره برداران منابع طبیعی، پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک، مهار سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی مد نظر قرار گیرد.

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران/ جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی برای تهران/ جزییات"، کلیک کنید.