هشدار مکرون نسبت به پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا

هشدار مکرون نسبت به پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا

به گزارش اتاق زندگانی مکرون پس از برگزاری مراسم بزرگداشت پیاده سازی نرماندی (نخستین عملیات در جبهه نرماندی در جنگ جهانی دوم بود که در روز 6 ژوین 1944 با پیاده سازی 160 هزار نیرو در ساحل نرماندی علیه آلمان نازی انجام شد.) در مصاحبه تلویزیونی با شبکه های تلویزیونی کشورش نسبت به پیروزی راست افراطی در انتخابات پیش روی پارلمان اروپا هشدار داد.

وی در این مصاحبه گفت: «اروپا هرگز تا این اندازه تهدید نشده است».

بر اساس آخرین نظرسنجی یورونیوز، حزب رنسانس مکرون، به ریاست والری هایر در نظرسنجی ها با اختلاف بیش از 15 درصد از جوردن باردلا رییس حزب راست افراطی مجمع ملی (RN) عقب است.

رییس جمهوری فرانسه در این مصاحبه همچنین با اشاره به مخالفان سرسخت برگزیت گفت: من شاهد سطوح [آرا] ممتنع هستم و از هموطنان می خواهم که بروند و در 9 ژوین (زمان برگزاری انتخابات پارلمانی) رای دهند.

وی تاکید کرد: اگر فردا فرانسه یک هیات بزرگ راست افراطی [به پارلمان] بفرستد و اگر کشورهای بزرگ دیگر نیز همین کار را انجام دهند، اروپا ممکن است در بن بست قرار گیرد.

از سوی دیگر باردلا اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات، حزبش خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمان فرانسه خواهد شد.

مکرون نیز در پاسخ به سوالی در همین مورد گفت: «من می روم و رای می دهم و یکشنبه عصر نتایج را خواهیم دید. من دوست دارم کارها را به ترتیب درست انجام دهم».

واکنش سایر نامزدهای انتخابات اتحادیه اروپا به مصاحبه مکرون

بلافاصله پس از پایان مصاحبه رییس جمهوری فرانسه، باردلا در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «امانویل مکرون تایید می کند که با اعزام بزرگترین هیات نمایندگان به پارلمان اروپا، حزب مجمع ملی می تواند جلوی سیاست های مضر کمیسیون، مانند اقدامات مجازات گرایانه محیط زیستی علیه کشاورزان ما و سیل مهاجران را بگیرد».

فرانسوا خاویر بلامی از حزب راست گرای سنتی جمهوری خواهان (LR) نیز ضمن انتقاد از مصاحبه مکرون و نامناسب خواندن آن گفت: «من چیزی در بیانیه رییس جمهور نمی بینم که 24 ساعت مانده به پایان کارزار رسمی انتخابات، چنین فوریتی برای صحبت با مردم فرانسه را توجیه کند».

مبارزات انتخاباتی در فرانسه در نیمه شب جمعه به پایان می رسد و پس از آن نامزدها تا زمان برگزاری رای گیری تا روز یکشنبه اجازه ندارند به طور علنی در مورد انتخابات صحبت کنند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مکرون نسبت به پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مکرون نسبت به پیروزی راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا"، کلیک کنید.