نوار غزه در آستانه قحطی قرار دارد/ فقط 2 بیمارستان فعال است

نوار غزه در آستانه قحطی قرار دارد/ فقط 2 بیمارستان فعال است

به گزارش اتاق زندگانی به نقل از خبرگزاری شهاب، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه در بیانیه ای اعلام کرد که از مجموع 35 بیمارستان در نوار غزه اکنون تنها 2 بیمارستان فعال هستند.

این دفتر افزود: نوار غزه به دلیل بسته شدن گذرگاه های رفح و کرم ابوسالم از چند روز پیش در آستانه قحطی قرار گرفته است. رژیم اشغالگر طی ساعات گذشته مرتکب 5 مورد کشتار در استان مرکزی نوار غزه شد.

به گزارش ایرنا، دفتر اطلاع رسانی فلسطین تاکید کرد: رژیم اشغالگر با صادر کردن فرمان تخلیه مناطق از سوی شهروندان فلسطینی، به دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان آنها است.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز شنبه با انتشار دو نقشه از فلسطینی ها خواست تا مناطق بیشتری را در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه و منطقه بیت لاهیا در شمال نوار غزه تخلیه کنند. این خواسته به دنبال تصمیم شورای جنگ رژیم صهیونیستی مبنی بر گسترش دامنه عملیات در شهر رفح صادر شده است.

کابینه جنگ رژیم اسراییل 17 اردیبهشت ماه 1403 برابر با 6 می 2024 نیز به رغم مخالفت های بین المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تایید کرد و ارتش این رژیم، از 18 اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسراییل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوار غزه در آستانه قحطی قرار دارد/ فقط 2 بیمارستان فعال است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوار غزه در آستانه قحطی قرار دارد/ فقط 2 بیمارستان فعال است"، کلیک کنید.