نخست وزیر ایتالیا: اسراییل در تله حماس گرفتار شد

نخست وزیر ایتالیا: اسراییل در تله حماس گرفتار شد

به گزارش اتاق زندگانی «جورجیا ملونی»، نخست وزیر ایتالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی در خاتمه اجلاس گروه 7 که به میزبانی کشورش برگزار شد، گفت: اسراییل با جنگ علیه غزه در تله ای که حماس کار گذاشت گرفتار شد.

این نخست وزیر ایتالیا همچنین گفت، اتحادیه اروپا در یک وام 50 میلیارد دلاری برای اوکراین که توسط رهبران گروه 7 مورد توافق قرار گرفت، مشارکت مستقیمی ندارد.

به نقل از اتاق زندگانی ملونی بیان کرد که از روز دوشنبه مذاکرات درباره منصوبان در سمت های ارشد اتحادیه اروپا را بر اساس پذیرش خواست مردم که در نتایج انتخابات هفته گذشته پارلمان اروپا بازتاب پیدا کرد، شروع می کند.

ملونی که خود یک راستگرای افراطی است یکی از معدود رهبران کشورهای بزرگ اروپایی است که در انتخابات پارلمان اروپا نتایج خوبی کسب کرد. او تصریح ساخت: «اگر از این انتخابات نتیجه بگیریم که همه چیز خوب است واقعیت را تحریف کرده ایم. شهروندان اروپا خواستار عملگرایی و رویکردی کمتر ایدیولوژیک هستند.»

روزنامه گاردین نوشت، ملونی می تواند تاثیری حیاتی بر انتصاب مجدد «اورزولا فون در لاین»، رییس کنونی کمیسیون اروپا، برای یک دور دیگر در همین سمت داشته باشد اما همچنین از چشمداشت ایتالیا به سمت های ارشد این کمیسیون صحبت کرد.

نخست وزیر ایتالیا درباره جنگ غزه گفت: «به نظر می رسد اسراییل به داخل یک تله افتاده است. تله ای از جانب حماس با این هدف که آن را منزوی سازد و به نظر می رسد که دارد کار می کند. ما به روی امنیت آن کار می کنیم.»

به نوشته گاردین ملونی معتقد است «اسراییل باید طرح صلحی را که از سوی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا به منظور رسیدن به آتش بس در غزه بر مبنای عقب نشینی کامل اسراییلی ها از این باریکه ارایه شد»، بپذیرد.

نخست وزیر ایتالیا درباره وام 50 میلیارد دلاری برای اوکراین از محل سودهای برآمده از 230 میلیارد دلار دارایی مسدود شده دولت روسیه اظهار کرد قرار است آمریکا، کانادا، بریتانیا و احتمالا ژاپن این وام را عرضه کنند و در حال حاضر کشورهای اتحادیه اروپا در آن دخیل نیستند.

مقام های آمریکایی توضیح دادند برخی کشورها به طور خاص ایالات متحده و کانادا قرار است در این وام مشارکت داشته باشند و تعدادی کشور نیز به بازپرداخت آن کمک کنند. به نوشته گاردین تعداد کشورهای بیشتری شامل بریتانیا به ارایه تضمین های بازپرداخت در صورتی که جریان درآمدی اوکراین برای این بازپرداخت کفایت نکند، می پردازند.

نخست وزیر ایتالیا ادعا کرد، تصور نمی کند دارایی های مسدود شده روسیه تا سال های زیادی به این کشور بازگردانده شوند.

او گفت: «از آنجا که این دارایی ها به دلیل تحریم ها مسدود شدند و تحریم ها با تهاجم علیه اوکراین مرتبط هستند فرضیه خارج شدن این دارایی ها از انسداد تنها در زمان فرآیند صلح به وقوع می پیوندد و فکر می کنم در چنین فرآیند صلحی این موضوع را که چه کسی باید هزینه بازسازی اوکراین را پرداخت کند، مطرح می سازد.»

او همچنین شروط صلح تعیین شده از سوی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه برای جنگ اوکراین را که روز جمعه اعلام شد رد کرده و مدعی شد که این شروط نه یک پیشنهاد صلح واقعی بلکه یک ابتکارعمل تبلیغاتی هستند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخست وزیر ایتالیا: اسراییل در تله حماس گرفتار شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخست وزیر ایتالیا: اسراییل در تله حماس گرفتار شد"، کلیک کنید.