معناهای آشکار و پنهان در پوستر نمایشگاه امسال کتاب تهران

معناهای آشکار و پنهان در پوستر نمایشگاه امسال کتاب تهران

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، اعلان (پوستر) این دوره از نمایشگاه کتاب به طراحی صابر شیخ رضایی منتشر شد. شاکله اصلی اعلان را تصویر کتاب های متعددی که در حال ایجاد یک سازه معمارانه هستند، تشکیل داده که این اثر تلاشی برای انتقال محتوا و ساخت تصویر با شکلی جدید و بیانی بین المللی و کمینه نگر شرقی ولی بدون استفاده مستقیم از عناصر سنتی تصویری فرهنگ و هنر ایرانی است.

همشهری آنلاین نوشت: از آنجا که امر «خواندن» امری گره خورده به ملکوت و سنت های پویا و هدایتگر پیغام آوران وحی است و بهترین کتاب های بشری نیز سرمایه های وجودی آسمانی دارند، کتاب هایی از بالای قاب تصویر، در حالاتی متفاوت و بالقوه، در حال تنزل درجات و پایین آمدن هستند و در مرکز قاب «امر ساختن» با چیدمانی همچون یک سازه منسجم معمارانه را که تداعی اولین هسته های شهرسازانه و تمدنی دارد، به فعلیت می رسانند که در هم تنیدگی کتاب ها نیز حکایت از اندیشه و فلسفه ایرانی دارد.

زمینه اعلان؛ لاجوردین فام (آبی ایرانی) است که حکایت از نمایش این چرخه بر گستره وسیع آسمان دارد که این رنگ نیز علاوه بر ایجاد حس نشاط و سرزندگی کنار تنوع رنگین کتاب ها، زمینه گرایشات دینی و عرفانی در تاریخ و فرهنگ ایران و سنت های تصویری نگارگری ایرانی را راهبری می کند. تجمیع و چیدمان کتاب ها علاوه بر تداعی فرم بصری یک کتاب گشوده شده که در دو وجه اصلی خود، دروازه ها و ایوان هایی روشن دارند که با تابش نور آگاهی بر دیدگان و دل های بشر آن را به آرمانشهری زمینی بدل می کند، مفهومی دیگر را راهبری می کنند و آن شکل ساده سازی شده یک قلب بزرگ روشن و هندسی است که مفهوم «اتاق زندگانی» در جوامع را یادآور می شود که از نتایج کتابخوانی و فرهیختگی و جاری شدن اخلاق در زندگی بشر است و کتاب هایی پلکانی که بیانگر «رُشد و تعالی» انسان است. چیدمان عنوان نمایشگاه و عناصر نوشتاری هم به گونه ای حاشیه گرایانه جانمایی شده که اولویت با خوانش بصری طرح باشد و چشم بیننده در گردش و متوجه عناصر کلیدی و داستان روایی آنها باشد. اصحاب رسانه و عموم علاقه مندان برای دریافت فایل اعلان می توانند به بخش چند رسانه ای پایگاه اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به نشانی tibf.ir مراجعه کنند.

سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از 19 تا 29 اردیبهشت (1403) در محل مصلی امام خمینی(ره) به شکل حضوری و در سامانه ketab.ir به صورت مجازی برگزار می شود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معناهای آشکار و پنهان در پوستر نمایشگاه امسال کتاب تهران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معناهای آشکار و پنهان در پوستر نمایشگاه امسال کتاب تهران"، کلیک کنید.