مرسدس بنز دست به دامن چینی ها شد! /عکس

امیرمسعود عابدین_ مدل تمام الکتریکی CLA این خودروساز لوکس آلمانی، مجهز به یک فناوری رانندگی هوشمند سطح بالا از استارت آپ چینی Momenta شده است. این خودروی الکتریکی با فناوری مذکور قرار است در آوریل 2025 تولید انبوه شود.

Momenta در سال 2016 تاسیس شد و با پشتیبانی بنز در صنعت رانندگی هوشمند در چین به شهرت رسید. این گزارش خاطرنشان می کند که مرسدس بنز در اوایل سال 2017، یعنی تنها شش ماه پس از آغاز به کار، در دور سرمایه گذاری سری B شرکت مومنتا پتانسیل های این شرکت را شناسایی کرده و در دور سری C به سرمایه گذاری خود ادامه داد.

بازار رانندگی هوشمند در چین به شدت رقابتی است و شرکت هایی مانند هواوی، نیو، اکسپنگ و شیایومی در حال حاضر ویژگی های پیشرفته کمک راننده را ارایه می دهند. در مقابل، پیشرفت مرسدس بنز در این زمینه عقب مانده است.

مرسدس بنز دست به دامن چینی ها شد! /عکس

این تاخیر در اتخاذ ویژگی های رانندگی هوشمند بر امتیاز و رشد فروش برند مرسدس بنز در چین تاثیر گذاشته است. CLA جدید، با هدف قرار دادن قشر جوان تر و آگاه تر از فناوری، به دنبال رفع این شکاف است. CLA که بر روی پلت فرم مدولار مرسدس بنز (MMA) ساخته شده است، از معماری الکتریکی 800 ولت و قدرت شارژ تا 250 کیلووات پشتیبانی می کند. این خودرو همچنین دارای سیستم عامل MB.OS اختصاصی مرسدس است که قدرت محاسباتی و تعامل کاربر را افزایش می دهد.

علاوه بر CLA، مرسدس بنز برنامه هایی را برای سه خط تولید در چین ارایه کرده که از ویژگی های رانندگی هوشمند سطح بالا پشتیبانی می کنند. نسخه شاسی بلند E کلاس که در پایان سال 2023 عرضه شد، شامل فناوری کمک راننده در بزرگراه است که توسط تیم تحقیق و توسعه مرسدس بنز چین توسعه یافته است. مدل های EQS و S-Class از نرم افزار توسعه یافته توسط انویدیا استفاده می کنند.

تیم تحقیق و توسعه مرسدس بنز چین برای شبکه توسعه جهانی آن بسیار مهم است. این تیم در پروژه هایی مانند ویژگی پارکینگ خودکار که در چین سرچشمه گرفت و متعاقباً در سراسر جهان گسترش یافت، نقش مهمی داشته است. با توجه به پیشرفت های سریع شرکت های چینی در فناوری رانندگی هوشمند، مرسدس بنز به طور فزاینده ای بر قابلیت های تحقیق و توسعه چینی خود تکیه می کند.

منبع: carnewschina

322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مرسدس بنز دست به دامن چینی ها شد! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مرسدس بنز دست به دامن چینی ها شد! /عکس"، کلیک کنید.