لازارینی: امیدوارم اسراییل مانع سفر یکشنبه من به غزه نشود

لازارینی: امیدوارم اسراییل مانع سفر یکشنبه من به غزه نشود

به گزارش اتاق زندگانی، فیلیپ لازارینی، کمیسر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: یکشنبه آینده به نوار غزه سفر خواهم کرد و امیدوارم (رژیم) اسراییل مانع ورودم نشود.

کمیسر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در این ارتباط از کشورها خواست تا از تحقیقات مستقل در مورد قتل ها و بازداشت کارکنان و آسیب رساندن به اماکن عمومی و بین المللی پس از پایان تنش آفرینی های اشغالگران قدس حمایت کنند.

به گزارش اتاق زندگانی به نقل از خبرگزاری رویترز، فیلیپ لازارینی، کمیسر کل «آنروا» پس از ارایه توضیحاتی به کشورهای عضو سازمان ملل در ژنو، با بیان اینکه از آغاز جنگ در غزه، 182 کارمند آنروا کشته و بیش از 160 ساختمان ویران یا آسیب دیده اند، اضافه کرد: بیش از 409 نفر در ساختمان های آنروا برای اسکان آوارگان کشته شده اند.

وی در ادامه از کشورها درخواست کرد تا از یک تحقیق مستقل حمایت کنند تا «از تبدیل شدن این موضوع در آینده به استاندارد جدید جلوگیری شود.»

لازارینی گفت که اشغالگران قدس ماه گذشته مانع ورود وی به غزه شدند و او قصد دارد روز یکشنبه دوباره به غزه سفر کند. او ابراز امیدواری کرد که رژیم اسراییل به او اجازه ورود بدهد.

کمیسر کل آنروا اظهار داشت: هنوز از مردم خواسته نشده است که رفح را تخلیه کنند، ولی نگرانی زیادی در غزه در مورد حمله اسراییل به این شهر وجود دارد. منابع غذایی بیشتری در ماه آوریل در غزه در دسترس قرار گرفت، اما همچنان ناکافی است.

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه اکثر کشورهای کمک کننده حمایت مالی خود از آنروا را ازسرگرفته اند، افزود: هنوز تعداد کمی از کشورها هستند که فعلاً تصمیم به انجام این کار نگرفته اند. پس از اعلام کمک های جدید به آنروا، می توانیم تا ژوین به فعالیت ادامه دهیم و مشتاقانه منتظر ادامه عملیات خود تا ماه آگوست هستیم.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لازارینی: امیدوارم اسراییل مانع سفر یکشنبه من به غزه نشود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لازارینی: امیدوارم اسراییل مانع سفر یکشنبه من به غزه نشود"، کلیک کنید.