فوران آتشفشان در اندونزی و تخلیه صدها نفر

فوران آتشفشان در اندونزی و تخلیه صدها نفر

بر اساس بیانیه ای که امروز (چهارشنبه) از سوی دفتر آتشفشان شناسی اندونزی منتشر شد، در پی فوران آتشفشان «روآنگ» در این کشور دست کم 800 نفر مجبور به فرار از خانه هایشان شده اند.

به گزارش اتاق زندگانی، از روز سه شنبه این آتشفشان بیش از سه بار فوران کرده است. در پی فعالیت های این آتشفشان، مقامات اندونزی سطح هشدار را افزایش داده اند.

همچنین پیش بینی شده است که این آتشفشان طی روزهای آینده فوران های بیشتری داشته باشد.

به گزارش رویترز، تصاویر منتشر شده گدازه های نارنجی رنگ این آتشفشان را نشان می دهد.

اندونزی به طور معمول زمین لرزه های مکرری را تجربه می کند زیرا در منطقه ای موسوم به حلقه آتش اقیانوس آرام قرار دارد. حلقه آتش یک منطقه لرزه ای فعال است که در آن صفحات مختلف پوسته زمین به هم می رسند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوران آتشفشان در اندونزی و تخلیه صدها نفر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوران آتشفشان در اندونزی و تخلیه صدها نفر"، کلیک کنید.