فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون ها

حمیدرضا دهقانی نیا با بیان این که بعد از برگزاری انتخابات هماهنگی های لازم با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق صورت گرفت، گفت: ضربه زدن به عرضه کنندگان کالا های محرز قاچاق در تمام گروه های کالایی با اولویت بندی پوشاک، لوازم خانگی، دخانیات و … پیگیری شد.

فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون ها

آفتاب نیوز :

وی افزود: در همین هفته تا ساعات پایانی روز گذشته به صورت ویژه با مزون هایی که از سوی بخش های اطلاعاتی شناسایی شده بودند برخورد صورت گرفت. نکته جالب این بود که رسیدهایی که به مشتری داده شده بود بر اساس یورو بود و همانجا تبدیل به ریال می شد و گاهی هم مشتری با پرداخت ارز تسویه می کرد.

به گفته این مقام مسیول فقط از یکی از این مزون ها نزدیک به 150 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد. تمامی نشانه های محرز قاچاق ایتالیایی و فرانسوی، هم کالای اصل و هم جعلی در این کشفیات وجود داشت. این فروشگاه ها شعب هم داشتند و برای مثال یک کمربند مردانه به قیمت 30 میلیون تومان به فروش می رسید و همانجا با ارز یا معادل آن پرداخت می شد که از وجه مبارزه با قاچاق ارز هم قابل پیگیری است.

دهقانی نیا همچنین گفت: نکته دیگر اینکه در یکی از مراکز تجاری بزرگ تهران که قبلا مورد ضربه قرار نگرفته بود در همین هفته از منظر مبارزه با قاچاق مورد ضربه قرار گرفت و برای عرضه کنندگان قاچاق پوشاک صورت جلسه تنظیم شد. این روند در حوزه لوازم خانگی هم در برخی از عرضه کننده های کالاهای محرز قاچاق با نشانه های کره ای و آلمانی در خیابان فرشته و پاسداران پیگیری شد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه از یکی از مراکز عرضه قاچاق کالا در حوزه لوازم خانگی بیش از 150 میلیارد تومان کالای قاچاق احراز شده و سایر موارد کشف شده هم در انتظار جمع بندی است، تصریح کرد: طرح برخورد با کالاهای قاچاق در سطح عرضه به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و متوقف نشده است. در این طرح هم با مال ها و فروشگاه های بزرگ و هم با عرضه کنندگان خرد برخورد می شود و سبد کالایی هدف مبارزه با قاچاق نیز شامل پوشاک، لوازم خانگی، دخانیات و غیره است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروش پوشاک با دلار و یورو در برخی مزون ها"، کلیک کنید.