طرح جاه طلبانه مکرون درباره استفاده از سلاح های هسته ای

طرح جاه طلبانه مکرون درباره استفاده از سلاح های هسته ای

به گزارش اتاق زندگانی امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه در مصاحبه ای بار دیگر گفت که آماده است بحث را درباره دفاع اروپایی که شامل تسلیحات هسته ای نیز می شود، باز کند.

وی گفت که تسلیحات هسته ای فرانسه یک عنصر اساسی در استراتژی دفاعی اروپا و همچنین در روابط همسایگی آن با روسیه است.

به نقل از ار. ام. سه، ماکرون در این مصاحبه عنوان کرد: من طرفدار باز کردن این بحث هستم که باید شامل دفاع ضد موشکی، شلیک تسلیحات دوربرد، سلاح های هسته ای برای کسانی باشد که آنها را دارند یا سلاح های هسته ای آمریکایی را در خاک خود مستقر کرده اند. بیایید همه چیز را روی میز بگذاریم و نگاه کنیم چه چیزی واقعاً به روشی معتبر از ما محافظت می کند.

به نقل از اتاق زندگانی رییس جمهور فرانسه می افزاید فرانسه ویژگی خود را حفظ خواهد کرد، اما آماده است تا بیشتر در دفاع از خاک اروپا مشارکت کند.

مکرون اظهار کرد: معتبر بودن همچنین به معنای داشتن موشک های دوربردی است که روس ها را منصرف کند. دکترین فرانسه این است که ما می توانیم زمانی که منافع حیاتی ما تهدید می شود از آنها استفاده کنیم. من قبلاً گفته ام که ابعاد اروپایی در این منافع حیاتی وجود دارد، زیرا این بازدارندگی به اعتبار دفاع اروپا کمک می کند.

مکرون روز پنجشنبه در سخنرانی خود درباره اروپا در دانشگاه سوربن، خواستار ایجاد اروپایی قدرتمند و ایجاد اروپای دفاعی «معتبر» در کنار ناتو و رویارویی با روسیه شد.

وی گفت: بازدارندگی هسته ای در واقع هسته اصلی استراتژی دفاعی فرانسه است. بنابراین، در اصل، یک عنصر اساسی در دفاع از قاره اروپا است.

رییس جمهور فرانسه توضیح داد که به لطف این بازدارندگی، پاریس می تواند تضمین های امنیتی ایجاد کند که «همه شرکای فرانسه» در اروپا می توانند به آن تکیه کنند.

وی معتقد بود که این امر زمینه ای برای دفاع مشترک و همچنین تضمین های امنیتی ایجاد می کند و سپس امکان ایجاد روابط با روسیه را فراهم می نماید.

مکرون گفت که در ماه های آینده از همه شرکا می خواهد که یک ابتکار دفاعی اروپایی ایجاد کنند که پس از آن قابلیت های مربوطه، دفاع هوایی و حملات عمیق را به این ابتکار اضافه کنند.

وی افزود: هدف فرانسه این است که ارتشش موثرترین در اروپا باشد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح جاه طلبانه مکرون درباره استفاده از سلاح های هسته ای" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح جاه طلبانه مکرون درباره استفاده از سلاح های هسته ای"، کلیک کنید.