طب سوزنی دیابت را درمان می کند؟

طب سوزنی دیابت را درمان می کند؟

آفتاب نیوز :

هزاران سال است که از طب سوزنی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود و اکنون این طب می تواند به مبارزه با یکی از بزرگترین چالش های سلامت قرن بیست و یکم نیز کمک کند.

یک مطالعه جدید از دانشگاه Edith Cowan نشان داده است که طب سوزنی ممکن است ابزار مفیدی برای جلوگیری از دیابت نوع 2 باشد!

این تیم تحقیقاتی ده ها مطالعه را بررسی کردند که اثرات طب سوزنی را به روی بیش از 3600 فرد مبتلا به «پیش دیابت» (وضعیتی که سطح گلوکز خون بالاتر از حد طبیعی است) بررسی می کرد؛ یافته ها نشان داد که درمان طب سوزنی به طور قابل توجهی عوامل کلیدی مانند قند خون ناشتا، گلوکز دوساعته و “هموگلوبین گلیکوزیله” را بهبود می بخشد.

فدراسیون بین المللی دیابت تخمین می زند که تا سال 2045 نزدیک به 1.3 میلیارد نفر به دیابت یا پیش دیابت مبتلا خواهند شد و بدون انجام مداخله، 93 درصد از افراد مبتلا به پیش دیابت، ظرف 20 سال به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند.

بر اساس گزارش مدیکال اکسپرس، به خلاف دیابت، پیش دیابت با مداخلات سبک زندگی مانند بهبود رژیم غذایی و افزایش ورزش قابل بهبود است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طب سوزنی دیابت را درمان می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طب سوزنی دیابت را درمان می کند؟"، کلیک کنید.