صدور ۱۴ حکم قضایی خلع‌ید اراضی ملی در سمنان/ تشکیل ۳۱ پرونده تخریب و تصرف اراضی

صدور ۱۴ حکم قضایی خلع‌ید اراضی ملی در سمنان/ تشکیل ۳۱ پرونده تخریب و تصرف اراضی

اتاق زندگانی/سمنان فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، از تشکیل ۳۱ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی به گستردگی ۱۹۵هزارو ۶۸۰ متر مربع در شهرستان‌های مختلف این استان در بهار امسال خبر داد.

علیرضا ابوطالبی ۱۸ تیرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: در سه‌ ماهه نخست امسال‌ ۳۱ فقره پرونده تخریب و تصرف اراضی ملی در استان برای متخلفین تشکیل و قانون‌شکنان بعد از تکمیل پرونده به مراجع قضایی مسئول در استان معرفی شدند.

وی افزود: در همین بازه زمانی با اخذ ۱۴ فقره حکم قضایی، اراضی به مساحت ۵۰۱هزار و ۶۳متر مربع از عرصه‌های منابع‌طبیعی توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان سمنان، خلع‌ید و این اراضی با تلاش همکاران به اراضی ملی بازگردانده شده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: براساس قانون هرگونه تغییرکاربری، تخریب‌ و تصرف و ساخت وساز غیر مجازدر اراضی که جزء منابع‌طبیعی است، ممنوع است.

سرهنگ ابوطالبی ادامه داد: همچنین هرگونه قطع، آتش زدن، ریشه‌کن‌ کردن درختان جنگلی و گونه‌های گیاهی مرتعی ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مهمترین اقدامات صورت گرفته با هدف جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی در این استان گفت: در همین راستا دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی و ترویجی متعددی با هدف جلب مشارکت‌های مردمی و کاهش عوامل موثر در تخریب اراضی و منابع طبیعی با مشارکت دهیاران و اعضای شورای روستاهای استان سمنان در روستاهای مختلف استان برگزار شد.

وی از تشدید گشت‌ها و پررنگ‌تر شدن حضور فیزیکی عوامل یگان حفاظت در عرصه های منابع طبیعی سطح استان خبر داد و افزود: اقدامات پیشگیرانه این یگان در سطح عرصه‌ها نقش مهمی در کاهش تعدی به اراضی و آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع داشته است.

سرهنگ ابوطالبی خواستار همکاری و همراهی بیشتر مردم محلی با یگان حفاظت منابع طبیعی شد و گفت: عموم مردم می‌توانند گزارش‌های خود در ارتباط با هر گونه حوادث، جرائم و تخلفات مرتبط با عرصه های منابع طبیعی نظیر قطع درخت و بوته، آتش سوزی‌، تخریب و تصرف اراضی ملی، ساخت و ساز غیر مجاز، چرای غیر مجاز دام در مراتع و تخلفاتی از این دست را به سامانه‌های ارتباطی یگان حفاظت اعلام کنند.

وی یادآوری کرد: دو سامانه تلفنی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات علاقه‌مندان به منابع طبیعی است.

فرمانده یگان حفاظت منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان سمنان وعده داد: همکاران این اداره کل به محض دریافت گزارش و اطمینان از بروز آن در اولین فرصت به محل اعزام شوند.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور ۱۴ حکم قضایی خلع‌ید اراضی ملی در سمنان/ تشکیل ۳۱ پرونده تخریب و تصرف اراضی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور ۱۴ حکم قضایی خلع‌ید اراضی ملی در سمنان/ تشکیل ۳۱ پرونده تخریب و تصرف اراضی"، کلیک کنید.