سنتکام بیانیه داد – اتاق زندگانی

سنتکام بیانیه داد - اتاق زندگانی

به گزارش اتاق زندگانی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه ای اعلام کرد انصارالله یمن یک کشتی باری یونانی را با یک قایق بدون سرنشین هدف قرار داد که منجر به مفقود شدن یکی از ملوانان و فرار خدمه شده است.

به گزارش الجزیره، فرماندهی مرکزی آمریکا افزود: کشتی یونانی آسیب دیده در دریای سرخ توسط خدمه رها شده و آب به آرامی در حال نفوذ به داخل آن است.

به نقل از اتاق زندگانی این در حالی است که گفته شده خدمه کشتی Tutor توسط مقامات نظامی در منطقه تخلیه شدند و این کشتی در نزدیک آخرین مکان گزارش شده خود در حال حرکت است.

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه بیانیه خود سلاح های انصارالله یمن را به منزله تهدیدی قریب الوقوع برای نیروهای آمریکایی و نیروهای ایتلاف دریایی و نیز کشتی ها در منطقه دانست.

این فرماندهی در این بیانیه مدعی شد: «پهپاد شلیک شده توسط حوثی ها (انصارالله یمن) به سمت دریای سرخ و نیز هفت رادار در منطقه داخل یمن که توسط آنها در حملات به کشتی ها استفاده می شود، منهدم کرده است.»

این فرماندهی در ادامه ادعاهای خود افزود: «طی 24 ساعت گذشته 2 قایق بدون سرنشین را که حوثی ها (انصارالله) به آب انداخته بودند در دریای سرخ منهدم کردیم.»

همچنین شبکه المسیره گزارش داد طبق تحقیق شبکه آمریکایی «نیوزنشن» از روی کشتی «آیزنهاور» در دریای سرخ، خدمه کشتی «یو اس اس آیزنهاور» تقریباً روزانه با حملاتی از یمن مواجه می شوند.

فرمانده ناوشکن یو اس اس لابون به شبکه آمریکایی «نیوزنشن» گفت: ما اولین ناو تاریخ هستیم که در رویارویی دریایی با موشک های بالستیک مقابله می کنیم.

کریس هیل، فرمانده ناو هواپیمابر «آیزنهاور» به شبکه آمریکایی «نیوزنیشن» گفت: حوثی ها (انصارالله) «تقریباً روزانه حملاتی را در دریا انجام می دهند.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سنتکام بیانیه داد – اتاق زندگانی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سنتکام بیانیه داد – اتاق زندگانی"، کلیک کنید.