سقف هر کارت آزاد سوخت 7000 لیتر است/ سوخت گیری با کارت شخصی به 80 درصد رسید

سقف هر کارت آزاد سوخت 7000 لیتر است/ سوخت گیری با کارت شخصی به 80 درصد رسید

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی،رضا نواز، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که اگر مراجعات مردمی برای استفاده از کارت آزاد بیشتر شود، شارژ کارت آزاد ممکن است از لحاظ لیتری و یا از لحاظ تعداد دفعات مجاز سوخـت گیری تمام شود، گفت: چند دسته جایگاه سوخت داریم؛ تعدادی جایگاه داریم که اصلا کارت آزاد ندارند که این قبیل جایگاه ها بیشتر در مناطق مرزی هستند؛ یک دسته جایگاه داریم که فقط یک کارت سوخت آزاد در اختیار دارند و جایگاه های دیگری که به لحاظ فروش بالاتر و یا در کلانشهرها هستند، بیش از یک کارت آزاد در اختیار دارند، بیشترین تعداد کارت های آزاد سوخت در استان تهران و به ویژه شهر تهران در جایگاه های عرضه سوخت وجود دارد که به ازای هر سکو یک کارت آزاد سوخت موجود است.

به گزارش اتاق زندگانی،وی افزود: هر کارت آزاد در جایگاه های عرضه سوخت، امکان سوخت گیری تا سقف 7000 لیتر در شبانه روز و یا با تعداد دفعات سوخت گیری 255 بار را دارد که اگر یک کارت آزاد سوخت به این سقف در تعداد دفعات و یا در حجم سقف 7000 لیتری برسد، دیگر امکان سوخت گیری با آن کارت تا بعد از 12 شب یعنی شروع شبانه روز بعدی، وجود ندارد؛ از این رو برخی جایگاه ها که کارت آزاد آنها در مراجعات مکرر مردمی، دیگر امکان سوخت گیری ندارد، ممکن است به مراجعه کننده اعلام کنند کارت آزادی نداریم.

وی تاکید کرد: به جز مناطق مرزی که شرایط ویژه خودشان را دارند، در دیگر مناطق کشور باید تمامی جایگاه ها حداقل یک کارت آزاد داشته باشند و اگر در مراجعاتی مردم دیدند جایگاهی عنوان می کند کارت آزاد در اختیار ندارد، یا در صورت امکان به نزدیک ترین جایگاه بعدی در مسیر مراجعه کنند و یا مراتب را با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی و یا صنف جایگاه داران سوخت کشور با شماره هایی که در جایگاه ها در معرض دید عموم قرار دارد، در میان بگذارند.

وی با بیان اینکه از مردم تقاضا می کنیم که همواره از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنند تا کارت آزاد جایگاه ها برای مواردی که به هر دلیل کارت سوخت به همراه ندارد باقی بماند، گفت: نتیجه این کار یعنی استفاده از کارت سوخت شخصی به نفع خود مردم خواهد بود، هم از ازدیاد صف در زمان سوخت گیری به دلیل تعدد تقاضای کارت آزاد جلوگیری می کند و هم ظرفیت سوخت گیری با کارت آزاد جایگاه ها برای مردمی باقی می ماند که به هر دلیل کارت سوخت شخصی به همراه ندارند.

او با بیان اینکه در زمینه تجهیز تمامی جایگاه های عرضه سوخت به کارت خوان سیار، پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم به طوری که نزدیک به 90 درصد جایگاه های عرضه سوخت سراسر کشور به کارتخوان های سیار مجهز شده اند، اظهار کرد: تا پایان بهار، پیش بینی می شود که تمامی جایگاه های عرضه سوخت به کارت خوان های سیار مجهز شوند.

وی با بیان اینکه میزان استفاده مردم از کارت سوخت شخصی مجددا صعودی شده است، چرا که از ابتدای سال 1402 تاکنون که بیش از 13 ماه می گذرد، میزان استفاده از کارت سوخت شخصی توسط مردم در زمان سوخت گیری با نرخ آزاد، سینوسی بوده به این معنا که در برخی مواقع سال بیشتر و در برخی زمان ها کمتر بوده است، اظهار کرد: درحال حاضر نزدیک به 80 درصد سوخت گیری در جایگاه ها با کارت سوخت شخصی صورت می گیرد.

وی درخصوص فروش کارت های سوخت شخصی با نرخ های عجیب در فضای مجازی گفت: این اقدامات غیرواقعی و بزرگ نمایی بوده است، اینکه شخصی کارت سوخت خود را چند میلیون تومان به فروش بگذارد، یک کار اغراق آمیز است و بیشتر یک فضاسازی است تا اینکه به عنوان یک اقدام رواج یافته درنظر گرفته شود. اگر واگذار کردن کارت سوخت شخصی به اشخاص دیگر و خرید و فروش و اجاره آن ممنوع است، لازم است، پلیس فتا در سکوهایی که این گونه تبلیغات منتشر می شود ورود کرده و اعلام تخلف کند، اما اینکه بگوییم حجم زیادی از کارت های سوخت در حال خرید و فروش است، این اتفاق نمی افتد و تبلیغات این چنینی و شایعات مربوطه، یک فضاسازی غیرواقعی است.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقف هر کارت آزاد سوخت 7000 لیتر است/ سوخت گیری با کارت شخصی به 80 درصد رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقف هر کارت آزاد سوخت 7000 لیتر است/ سوخت گیری با کارت شخصی به 80 درصد رسید"، کلیک کنید.