زهره فکور صبور؛ قتل یا خودکشی خانم بازیگر؟

زهره فکور صبور؛ قتل یا خودکشی خانم بازیگر؟

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، با افشا و رمزگشایی جدید از پرونده «زهره فکور صبور» ابعاد تازه ای از ماجرای خودکشی این بازیگر سینما و تلویزیون آشکار شد تا پس از سه سال از آن اتفاق تلخ، بار دیگر این قصۀ پر غصه به اذهان عمومی احضار شود و مورد خوانش مجدد قرار بگیرد. البته کشف و افشای اطلاعات تازه در این پرونده، به خوانش های جدید و تکمیلی هم راه می دهد و حالا بهتر می توان گزارشی از واقعیت ارایه داد.

به گزارش عصرایران، با توجه به دستگیری فردی که متهم شده در خودکشی این بازیگر نقش داشته حالا می توان این مرگ را نه یک خودکشی خودخواسته که ناشی از فشار روانی و استیصال جبری دانست که بر زهره فکور صبور تحمیل شده است.

طبق گفته وکیل زهره فکور صبور بعضی جزییات پرونده اخلاقی و محرمانه است و شامل تهدید و اخاذی از خانم فکور صبور بوده است.

حسین شاهرخی همچنین گفته است: «احتمالا تعداد شاکیان فرد متهم به قتل زهره فکور صبور بیشتر از چیزی است که پیش بینی می کنند.»

با توجه به اشاره ای که به جزییات پرونده اخلاقی و محرمانه شده، در ذهن بسیاری از افراد خاطره تلخ و جنجالی اتفاقی تداعی شد که درباره یک بازیگر زن دیگر و سال ها قبل رخ داد که البته او تاب آورد و به جای خودکشی کوچ کرد هر چند بعید است روح او از آن زخم ها پالوده شده باشد.

به نظر می رسد چنین موقعیت مشابهی تکرار شده و این بار آن با فیلم خصوصی در دست قصد تهدید و اخاذی در میان بوده منت ها این بار شوربختانه بازیگر زن جوان تاب نیاورده و از ترس و استیصال دست به انتحار زده است.

فارغ از سویه های قضایی و اخلاقی این پرونده، آنچه در چنین اتفاقاتی قابل تامل است سویه های ملتهب و پرمخاطره شهرت و زیست سلبریتی هاست که به واسطۀ فناوری های دیجیتالی می تواند جان آن ها را هم در معرض فشار و تهدید قرار دهد و حتی به مرگ منتهی کند.

به همان اندازه که جهان رسانه ای تکنیکال می تواند به نام آوری بیشتر بینجامد می تواند به بدنامی یا قضاوت های کشنده هم دامن بزند و شمشیری دو سر است.

در این میان البته همه به یک شکل واکنش نشان نمی دهند. یکی مثل آن بازیگر کوچ کرده از وطن به هر سختی جانکاهی تاب می آورد و زنده می ماند (اگرچه بار شرمی سنگین را همواره بر دوش می کشد) و یکی دیگر ممکن است بلایی بر سر خودش بیاورد و بهای زندگی حرفه ای او پایان دادن به زندگی خودش باشد.

این رخدادها اما تلنگری است بر اندیشیدن به ضرورت رعایت اخلاق متناسب با فضای جدید در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و مواجهه با فناوری های نوین رسانه ای.

بدیهی است چهره های شناخته شده و مشهور و به اصطلاح سلبریتی ها بیش از دیگران در کانون این بحران ها و تهدیدها قرار دارند و ممکن است درز کردن رخدادی از زندگی خصوصی انها در فضای عمومی به اتفاقات و آسیب های تلخ و ضربه زننده ای برای آن ها تبدیل شود که سرنوشت فردی و حرفه ای شان را تحت الشعاع خود قرار دهد اما آن سوی ماجرا هم باید به امثال متهمی دستگیر شده اشاره کرد که چگونه به اعتبار و آبرو و در نهایت با زندگی و حیات انسانی دیگر بازی می کنند و جامعه را به آشفتگی می کشانند.

در جامعه و جهانی زیست می کنیم که هرچه تکنولوژی پیش تر می رود، ضرورت اخلاقی زیستن افزون تر می شود. انسان مدرن قطعا به جامعه اخلاقی تر نیاز دارد دقیقا به این دلیل که امکان بی اخلاقی ها گسترده شده است.

چه بسیار زندگی های واقعی که به واسطه زیست مجازی و مناسبات آن از هم پاشیده شد و چه روان هایی که فروپاشید. این آشفتگی ها و پریشانی ها البته به ذات و ماهیت جهان دیجیتالی ربطی ندارد.

جان های آشفته و پریشان است که هر نوآوری در جهان را به ابزاری برای بحران آفرینی تبدیل می کند. سلبریتی و غیر سلبریتی هم ندارد، عقل سالم در روان سالم است.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زهره فکور صبور؛ قتل یا خودکشی خانم بازیگر؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زهره فکور صبور؛ قتل یا خودکشی خانم بازیگر؟"، کلیک کنید.