زنان یا مردان؛ کدام سرمایه گذاران بهتری هستند؟

زنان یا مردان؛ کدام سرمایه گذاران بهتری هستند؟

بررسی تحلیل ها نشان می دهد زنان به عنوان سرمایه گذاران و تصمیم گیرندگان مالی می توانند شکل بازارهای مالی را تغییر دهند.

به گزارش اتاق زندگانی، زنان به عنوان سرمایه گذار و از درون موسسات مالی کلیدی این قدرت را دارند که اساساً خدمات مالی و چشم انداز سرمایه گذاری را تغییر دهند. شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه زنان به طور کلی سرمایه گذاران بهتری هستند و هنگام تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در شرکت های مالی، بازده بالاتری به دست می آورند.

بر اساس گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، زنان 26 درصد کمتر از مردان درآمد از سیستم بازنشستگی دریافت می کنند. برای بسیاری از زنان در سراسر جهان بسیار مهم است که مشارکت آنها در بازارهای مالی را به عنوان سرمایه گذار بهبود بخشند و این شکاف سرمایه گذاری جنسیتی را از بین ببرند.

زمان آن فرا رسیده است که نقش زنان در شکل دادن به بازارهای مالی را به عنوان سرمایه گذار و به عنوان کارمند در موسساتی که این بازارها را فعال نگه می دارند، بررسی کنیم. فرصت کافی در هر دو جبهه، برای ارایه پیشرفت اجتماعی و توانمندسازی اقتصادی وجود دارد.

زنان؛ تغییردهنده بازارهای مالی

باید از خود بپرسیم که زنان به عنوان سرمایه گذار چه نقشی دارند و چگونه می توان مشارکت آنها را بیشتر تشویق و حمایت کرد؟ پاسخ به این سوال می تواند فرصت درآمد 700 میلیارد دلاری را برای شرکت هایی که به طور موثر به مشتریان زن خدمات می دهند، باز کند.

پرداختن به شکاف دستمزد جنسیتی برای باز کردن پتانسیل کامل زنان به عنوان سرمایه گذار بسیار مهم است. زنان اغلب مراقبت های بدون مزد و کارهای خانه را انجام می دهند که منجر به از دست دادن ترفیع و کار پاره وقت می شود. در نتیجه، زنان ممکن است ظرفیت کمتری برای درآمدزایی از طریق اشتغال و ایجاد ثروت از طریق سرمایه گذاری داشته باشند.

تخمین زده می شود که اگر زنان به همان میزان مردان سرمایه گذاری کنند 3.22 تریلیون دلار سرمایه اضافی در سطح جهان ایجاد شود . علاوه بر این، زمانی که فرصت داده می شود، سرمایه گذاران زن عملکرد خوبی دارند و سالانه 1.8 درصد از مردان بهتر عمل می کنند. فراتر از بازده مالی، زنان دو برابر احتمال دارد که عوامل راهبری زیست محیطی، اجتماعی و شرکتی را در فعالیت های سرمایه گذاری خود بگنجانند.

طبق گزارش ویفروم، زنان همچنین از طریق کمک های بشردوستانه در جوامع خود سرمایه گذاری می کنند و فعالیت های خیریه آنها با افزایش درآمدشان افزایش می یابد.

با این حال، در میان این چالش ها، شواهد قانع کننده ای از تاثیر مثبت افزایش مشارکت زنان وجود دارد. صندوق های تامینی که توسط زنان اداره می شوند دو برابر میانگین صندوق های تامینی بازدهی داشته اند و مشتریان زن و شرکت هایی که توسط زنان تاسیس شده اند به طور متوسط 10 درصد بیشتر از شرکت های مردانه در طول یک دوره پنج ساله درآمد ایجاد می کنند.

شرکت هایی که دارای هییت مدیره های متنوع تر هستند، احتمالاً اخلاق تجاری و امتیازات شهروندی شرکتی بالاتری را نشان می دهند، در جذب و حفظ استعدادها بهتر عمل می کنند و راهبردهای قوی تری دارند.

افزایش حضور زنان در راس یک چالش پیچیده است

ما باید با زنان برای تغییر شکل صنعت خدمات مالی، در طول زندگی آنها تعامل داشته باشیم، حمایت و منابعی را برای ارتقاء سواد مالی و توانمندسازی آنها به عنوان ثروت آفرینان و تصمیم گیرندگان فراهم کنیم.

از بین بردن شکاف جنسیتی در خدمات مالی می تواند 700 میلیارد دلار درآمد را باز کند و آینده زنان در سراسر جهان را تضمین کند. با ترویج برابری جنسیتی در صنعت، پتانسیل بسیار زیادی برای تاثیر مثبت وجود دارد. علاوه بر این، با تقویت یک فرهنگ فراگیر و پاسخگو در آن موسسات خدمات مالی، می توانیم راه را برای آینده ای هموار کنیم که در آن زنان نقشی اساسی در شکل دهی و تاثیرگذاری بر بازارهای مالی ایفا کنند و در نهایت منجر به رفاه بیشتر برای همه شود.

پایان خبر اتاق زندگانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنان یا مردان؛ کدام سرمایه گذاران بهتری هستند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنان یا مردان؛ کدام سرمایه گذاران بهتری هستند؟"، کلیک کنید.