زلنسکی: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شکست سختی بر اوکراین تحمیل می کند

زلنسکی: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شکست سختی بر اوکراین تحمیل می کند

به گزارش اتاق زندگانی؛ ولودیمیر زلنسکی در مصاحبه با این روزنامه انگلیسی در ستاد ریاست جمهوری خود در کی یف گفت که دونالد ترامپ رییس جمهور سابق ایالات متحده در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر (آبان) و تحمیل یک توافق نامه صلح نامطلوب بر اوکراین، در خطر تبدیل شدن به «رییس جمهوری بازنده» است و این به معنای پایان آمریکا به عنوان یک «بازیگر» جهانی است.

رییس جمهوری اوکراین افزود که «هنوز هیچ راهبردی» برای اتخاذ تصمیمات و اقدامات در صورت بازگشت احتمالی ترامپ به کاخ سفید ندارد.

طبق این گزارش، بوریس جانسون نخست وزیر سابق انگلیس از طرف زلنسکی با ترامپ صحبت کرده است.

به گزارش اتاق زندگانی؛ پیش بینی می شود که اگر ترامپ، جو بایدن رییس جمهور آمریکا را در انتخابات 2024 شکست دهد، حمایت نظامی واشنگتن از کی یف را قطع کند. ترامپ سال گذشته میلادی گفته بود که می تواند طی «24 ساعت» به جنگ اوکراین پایان دهد.

در ادامه گزارش «گاردین» آمده است: در حالی که دستیاران ترامپ پیشتر طرح احتمالی [برای خاتمه دادن به این جنگ] را آماده کرده بودند که شامل واگذاری مناطق شرقی اوکراین به روسیه و همچنین منطقه کریمه است، اما زلنسکی تصریح کرد که «اوکراینی ها با این [موضوع] کنار نمی آیند.»

رییس جمهوری اوکراین با بیان اینکه اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، شکست نظامی سختی بر اوکراین تحمیل می شود، گفت که او [ترامپ] می تواند ارایه «حمایت، سلاح و پول» را قطع کند و حتی با شرکای کی یف توافق کند تا آنها تحویل سلاح های حیاتی را متوقف کنند.

وی در حالی که چنین سناریو را بعید دانست، اظهار داشت: اگر این اتفاق بیفتد، عواقب سنگینی برای جایگاه ایالات متحده در جهان و همچنین شخص ترامپ خواهد داشت.

زلنسکی در مصاحبه با گاردین اذعان کرد: «اوکراین، با دست خالی و بدون سلاح، نمی تواند با ارتش چند میلیونی [روسیه] بجنگد.»

رییس جمهور روسیه 21 فوریه 2022 (دوم اسفند 1400) با انتقاد از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

ولادیمیر پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه 24 فوریه (5 اسفند 1400) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم های گسترده ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی یف ارسال کرده اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شکست سختی بر اوکراین تحمیل می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی: پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا، شکست سختی بر اوکراین تحمیل می کند"، کلیک کنید.