زاخارووا: در صورت تحقق تهدیدهای لندن، احتمال حمله روسیه به تاسیسات نظامی انگلیس وجود دارد

زاخارووا: در صورت تحقق تهدیدهای لندن، احتمال حمله روسیه به تاسیسات نظامی انگلیس وجود دارد

به گزارش اتاق زندگانی، ماریا زاخارووا اظهار داشت: «در صورت عملی کردن چنین سناریویی، روسیه این حق را برای خود محفوظ می دارد که به آن پاسخ دهد و تاسیسات انگلیسی مستقر در اوکراین و خارج از مرزهای این کشور شامل تاسیسات نظامی، تسلیحات و غیره را هدف قرار دهد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهارات دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس مبنی بر اینکه لندن استفاده از سلاح های بریتانیایی برای حمله به خاک روسیه را برای رژیم کی یف مشروع می داند، «چیزی کاملاً احمقانه» توصیف کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، وی در گفت وگو با «تاس» تصریح کرد: به یاد دارید که جنجال چگونه شکل گرفت. این بیانیه برای اولین بار در محتوای خبری یک خبرگزاری انگلیس منتشر و پس از گذشت 2 ساعت از آنجا حذف شد.

زاخارووا افزود: ما بی درنگ واکنش نشان دادیم. واکنشی مناسب از طریق کانال های دیپلماتیک به جهانیان ارایه و سفیر [لندن] احضار شد. در واقع، روسیه فقط او را برای توبیخ احضار نکرد، بلکه به وضوح به سفیر انگلیس در مورد اظهارات مورد بحث پاسخ داده شد.

رییس دستگاه دیپلماسی انگلیس در جریان سفر اخیر خود به کی یف از آمادگی کشورش برای ارسال سلاح های دوربرد به اوکراین خبر داد و سخنانی مبنی بر اینکه کی یف حق استفاده از این سلاح ها در حمله به روسیه را دارد، مطرح کرد.

از سوی دیگر، امانویل مکرون رییس جمهوری فرانسه نیز روز پنجشنبه 13 اردیبهشت جاری در مصاحبه ای با تکرار اظهارات سابق خود در حمایت از کی یف، تصریح کرد که اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی داند.

اظهارات اخیر مقام های لندن و پاریس درباره دور تازه حمایت تسلیحاتی و نظامی از کی یف، واکنش مسکو را در پی داشت و سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سفیران انگلیس و فرانسه به این وزارتخانه احضار شدند.

در جریان این احضار به سفیر انگلیس گفته شد که سخنان کامرون حاکی از تشدید شدید تنش و تایید مشارکت فزاینده لندن در عملیات نظامی در کی یف است.

نایجل کیسی سفیر انگلیس در روسیه روز دوشنبه پس از احضار به وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که لندن کمک به اوکراین را ادامه خواهد داد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاخارووا: در صورت تحقق تهدیدهای لندن، احتمال حمله روسیه به تاسیسات نظامی انگلیس وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاخارووا: در صورت تحقق تهدیدهای لندن، احتمال حمله روسیه به تاسیسات نظامی انگلیس وجود دارد"، کلیک کنید.