ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید/ عکس

به گزارش خبرگزاری اتاق زندگانی، این ربات که Mornine نام دارد، دارای طراحی بسیار بیومیمتیک برای تقلید شکل و حرکت انسان است. این ربات توسط چری و با همکاری Aimoga، یک شرکت فناوری متخصص در رباتیک و هوش مصنوعی طراحی شده است.

مورنین با وزن 55 کیلوگرمی و قد 166 سانتی متری، دارای یک چهره انسان مانند ساخته شده از سیلیکون واقعی است که می تواند حرکت کند و ماهیچه های دهان و صورت انسان را تقلید کند. این ربات مجهز به مدل زبانی بزرگ (LLM) بوده و به این معنی است که مورنین می تواند به سوالات پاسخ دهد، به دستورالعمل ها واکنش دهد و به روشی طبیعی و انسانی به مردم کمک کند. مورنین می تواند با حداکثر سرعت پنج کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

برای چری، ربات انسان نمای جدید صرفاً نمایشی از قابلیت های مهندسی آن نیست. چری این ربات را به عنوان یک طیف مدل جدید می بیند که می تواند نیازهای طیف جدیدی از مشتریان را برآورده کند. به عنوان مثال، مورنین می تواند به عنوان یک راهنما، فروشنده، مسیول پذیرش یا حتی به عنوان یک مراقب، راهنما، دستیار خانگی و پرستار عمل کند.

ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید/ عکس

به گفته این شرکت، Mornine توانایی های خود را در سه مرحله مجزا توسعه خواهد داد؛ در مرحله اول مورنین به عنوان یک ارایه دهنده اطلاعات عمل می کند. در این مرحله، ربات برای پاسخ به سوالات و ارایه اطلاعات با مشتریان تعامل خواهد داشت. در حین ارایه این سرویس، ربات به طور فزاینده ای یاد می گیرد که چگونه با انسان ها تعامل کند و لهجه های مختلف، سبک های مکالمه و نیازهای معمول مشتریان را بیاموزد.

در مرحله دوم، مورنین به سمت استفاده بیشتر از قابلیت های پیشرفته اش مانند تشخیص بصری و ناوبری خودکار پیشرفت خواهد کرد. این قابلیت ها شامل راه رفتن با مشتریان برای کمک به آن ها و حتی کمک به آن ها در انجام کارهای خاص است.

مورنین در سومین و آخرین مرحله توسعه خود از آموخته هایش برای تبدیل شدن به یک دستیار شایسته برای صاحبان انسانی خود استفاده خواهد کرد. این موضوع می تواند شامل خدماتی مانند مراقبت و آموزش کودک، کمک به مشتریان سالمند در انجام کارهای خانه و حتی تمیز کردن و پخت وپز برای صاحب آن باشد.

چری در معرفی Mornine از پیشگامان دنیای ربات های انسان نما، مانند اطلس معروف Boston Dynamics، یاد کرد و نشان داد که چگونه از دانش گسترده خود در مورد نیازهای مشتری، مهندسی و رابط های ماشین و انسان برای ساخت ربات انسان نما استفاده کرده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در اتاق زندگانی مراجعه کنید.

227322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ربات انسان نمای چری که در آینده به ایران می آید/ عکس"، کلیک کنید.