دیابت روند پیشرفت سرطان خون را تسریع می کند؟

دیابت روند پیشرفت سرطان خون را تسریع می کند؟

آفتاب نیوز :

دکتر «اروی شاه»، متخصص میلوم مولتیپل در مرکز سرطان اسلون کترینگ نیویورک و نویسنده این مطالعه، گفت: «ما از مطالعات قبلی می دانستیم که بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما و دیابت نرخ بقای کمتری دارند.»

مولتیپل میلوما سرطان سلول های پلاسما در مغز استخوان است.

برای این مطالعه، محققان سوابق سلامت الکترونیکی بیش از 5300 بیمار مبتلا به مولتیپل میلوما را که در دو مرکز پزشکی دانشگاهی تحت درمان بودند، بررسی کردند. پانزده درصد مبتلا به دیابت بودند.

میزان بقای بیماران مبتلا به میلوما که دیابت نیز داشتند نسبت به افراد بدون دیابت کمتر بود.

وقتی محققان این موضوع را بر اساس نژاد تقسیم کردند، بیماران سفیدپوست مبتلا به میلوما و دیابت نسبت به افراد بدون دیابت نرخ بقای کمتری داشتند. با این حال، آن ها این شرایط را در بیماران سیاه پوست مشاهده نکردند.

شاه گفت: «چیزی که ما انتظار نداشتیم در اینجا ببینیم این بود که دیابت در واقع با پیامد های بقای بدتری در میان افراد سفیدپوست مبتلا به میلوما همراه بود، اما نه افراد سیاه پوست.»

شاه در ادامه افزود: «به طور کلی، خطر ابتلاء به دیابت در افراد با افزایش سن افزایش می یابد. بقای کلی با افزایش سن کاهش می یابد.»

محققان گفتند که بیماران جوان تر ممکن است درمان های مولتیپل میلوما را بهتر از افراد مسن تر تحمل کنند.

محققان همچنین رشد تومور را در مدل های موش دستکاری شده ژنتیکی بررسی کردند. آن ها دریافتند که تومور های مولتیپل میلوما در موش های دیابتی سریع تر از گروه کنترل غیر دیابتی رشد می کنند.

محققان دریافتند یک سیگنال مرتبط با انسولین در موش های دیابتی بیش از حد فعال شده است. سطوح بالاتر انسولین مرتبط با دیابت ممکن است رشد سرطان را تسریع کند.

شاه امیدوار است در آینده درمان هایی را شناسایی کند که توسعه مولتیپل میلوما و همچنین مسیر سیگنال دهی بیش فعال انسولین را در بیماران مبتلا به مولتیپل میلوما و دیابت متوقف کند.

او همچنین در حال بررسی این موضوع است که آیا ایجاد تغییرات در میکروبیوم و رژیم غذایی ممکن است نتایج سرطان را بهبود بخشد یا خیر.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دیابت روند پیشرفت سرطان خون را تسریع می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دیابت روند پیشرفت سرطان خون را تسریع می کند؟"، کلیک کنید.