درمان گرمازدگی در تابستان با روش‌های طبیعی و موثر

درمان گرمازدگی در تابستان با روش‌های طبیعی و موثر

آفتاب‌‌نیوز :

گرمازدگی وقتی به وجود می‌آید که شما بیش از توان بدنتان در گرما مانده اید. اگر فکر می‌کنید شما یا کسی در اطرافتان دچار گرمازدگی شده است، به دنبال این علائم در او باشید.

سردرد

تنفس سریع و مقطع

تپش قلب

پوست قرمز و گل انداخته

حالت تهوع

سرگیجه و عرق بیش از حد

اگر میزان مایعات بدنتان کم باشد، بدن نمی‌تواند در مقابل گرما عکس العمل نشان دهد؛ بنابراین آبرسانی به بدن یکی از مهم‌ترین کار‌هایی است که باید در تابستان، به خصوص اگر ورزش و فعالیت عرق کردنی می‌کنید، انجام دهید. مطالعه مقاله بهترین نوشیدنی‌های مناسب هوای گرم پیشنهاد می‌شود. یادتان باشد، علایم گرمازدگی در کودکان می‌تواتند متفاوت باشد.

اگر دچار گرما زدگی شده اید، قبل از مصرف دارو‌های شیمیایی، درمان طبیعی گرمازدگی را امتحان کنید:
درمان گرمازدگی با روش‌های طبیعی

آب پیاز

یکی از بهترین درمان‌های طبیعی گرمازدگی آب پیاز است. همچنین مالیدن آب پیاز به پشت گوش‌ها و سینه می‌تواند بدن را برای خنک ماندن کمک کند. خوردن پیاز خام هم می‌تواند به خنک ماندن بدن کمک کند.

نوشیدنی زنجبیل

زنجبیل سرشار از ویتامین، مواد معدنی و الکترولیت است. آن را بجوشانید، خنک کنید و با کمی شکر بنوشید. این ترکیب دمای بدنتان را پایین می‌آورد و درمان طبیعی گرمازدگی است. زنجبیل همچنان برای مشکلات معده بسیار مفید است.

آلو

آلو‌ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند و برای خاصیت آبرسانی شان معروفند. آلو خواص ضد التهابی دارد که می‌تواند هر گونه التهاب ایجاد شده توسط گرمازدگی در بدن را از بین ببرد. می‌توانید آن‌ها را در آب له کنید و این درمان گرمازدگی را خنک بنوشید؛ و به عنوان راهکاری برای درمان طبیعی گرمازدگی خنک شده آنرا میل نمایید.

درمان گرمازدگی با آب نارگیل

آب نارگیل درمانی طبیعی گرمازدگی است، چرا که بدن را آبرسانی می‌کند و الکترولیت‌های آن را متعادل می‌سازد.

نعنا و خیار

خیار خاصیت خنک کنندگی بالایی دارد. از خیار حلقه شده روی پوست گرمازده استفاده کنید تا دمای پوست را پایین بیاورد. همچنین با استفاده از خیار چند برگ نعنا که از وسط تکه کرده اید، یک لیوان آب و یخ نوشیدنی مطبوعی برای جلوگیری از گرمازدگی آماده کنید.

سرکه‌ی سیب

برای درمان گرمازدگی چند قطره سرکه سیب را به آبمیوه یا آب معمولی و شکر اضافه کنید و بنوشید. سرکه سیب به بازگشت مواد معدنی و الکترولیت‌های از دست رفته بدن کمک می‌کند.

درمان گرمازدگی با آب آلوئه وراگرمازدگی

آلوئه ورا سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. درمان گرمازدگی توسط آلوئه ورا منجر می‌شود که بدن خود را برای تطبیق با شرایط گرما آماده کند، یعنی آلوئه ورا سیستم دفاعی بدن را برای مقابله با شرایط گرمای زیاد محیط تقویت می‌کند.

توصیه می‌کنیم از شربت‌های آلوئه ورایی استفاده نمایید که شیرینی کمی دارند. همچنین ژل آلوئه ورا برای سوختگی‌های موضعی بسیار مفید است. برای لذت بردن از فصل تابستان و قبل از اینکه کار به درمان طبیعی آفتاب زدگی برسد، بانوی شهر استفاده از نوشیدنی‌های تابستانه ایرانی را به شما پیشنهاد می‌کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درمان گرمازدگی در تابستان با روش‌های طبیعی و موثر" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درمان گرمازدگی در تابستان با روش‌های طبیعی و موثر"، کلیک کنید.