درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه

درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه

به گزارش اتاق زندگانی دفتر دادستانی دیوان بین المللی کیفری با اشاره به اینکه از نگرانی های رسمی و غیررسمی مرتبط با تحقیقات این نهاد در ارتباط با جنگ غزه آگاه است، بر ادامه این تحقیقات تاکید کرد.

این دفتر با صدور بیانیه ای، توقف همه تلاش ها را برای مانع تراشی، ارعاب یا تاثیر بر مقامات دادگاه خوستار شد و خاطرنشان کرد که استقلال و بی طرفی دادگاه زمانی که تهدید به انتقام از این دادگاه یا مقامات آن وجود داشته باشد، تضعیف می شود.

به نقل از اتاق زندگانی دفتر دادستانی دادگاه لاهه همچنین تاکید کرد که تهدید دادگاه حتی بدون اقدام ممکن است بر اساس اساسنامه رم، جُرم ضد اجرای عدالت باشد.

این خبر در حالی است که منابع آگاه اعلام کردند که دادستان دیوان کیفری بین المللی با کارکنان بیمارستان های «الشفا» در شمال و «ناصر» در جنوب نوار غزه دیدار و گفت وگو کرد و اظهارات آنها را درباره جنایت های نظامیان رژیم صهیونیستی و قتل عام بیماران و پناهندگان به این بیمارستان ها، به ثبت رساند.

به گفته این منابع که خواستند نامشان فاش نشود، حوادثی که در این بیمارستان ها اتفاق افتاده، به دیگر تحقیقاتی ضمیمه می شود که دیوان بین المللی کیفری درباره جنایت های جنگی، ضد بشری، تجاوز و نسل کشی در نوار غزه انجام می دهد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست دادگاه لاهه برای پایان تهدید و ارعاب در خصوص جنگ غزه"، کلیک کنید.